TOPlist

Nový design aplikace Mapy Google je tady! Revoluci nečekejte, přesto se vám bude líbit

Mapy Google nový vzhled redesign
  • Mapy Google procházejí značným redesignem
  • Nejpatrnější změnou je nová obrazovka vyhledávaného místa
  • Zatím však není k dispozici všem uživatelům

V těchto dnech provází aplikaci Mapy Google pro Android možná největší změna, kterou jsme za poslední roky viděli. Kromě nové ikonky s počasím, o níž jsme vás informovali včera, totiž přichází kompletní změna vzhledu. Ta by měla usnadnit orientaci v aplikaci zejména v situacích, kdy potřebujete stále vidět na mapy.

Jednou z hlavních změn, které si uživatelé všimnou na první pohled, je přepracovaný design obrazovky po zadání vyhledávaného místa. Až dosud byla totiž rozdělena na dvě části, kde horní polovina zobrazovala mapu a ta dolní fotografie a informace o vybraném místě. Nově je však design upraven tak, že dolní část není přes celou obrazovku a umožňuje lepší přístup k mapě i v okamžiku, kdy prohlížíte detaily míst.

To je rozhodně super prvek, který osobně ocením, právě zobrazení informací na celou obrazovku mě na Mapách Google vždycky trochu štvalo. Záložku můžete navíc předpokládám dle screenshotů také rychle zavřít gestem (nyní je potřeba swajpnout dvakrát). Z karty ale bohužel zmizela ikonka pro vyhledávání, která mohla dle mého klidně zůstat.

Web 9to5google uvádí, že Google zatím novinku nenasadil globálně, což můžu potvrdit, jelikož se mi nový vzhled zatím nezobrazuje. Je klidně možné, že jde o A/B testování a může ještě nějakou dobu trvat, než se objeví všem uživatelům. Nový vzhled by měli dostat také jablíčkáři, avšak s mírným zpožděním.

Mapy Google
Mapy Google

Co říkáte na nový vzhled Map od Googlu?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)