TOPlist

Mapy Google se naučily skvělou věc! Už jste ji objevili?

Mapy Google
  • Mapy Google patří k nejoblíbenějším aplikacím současnosti
  • Silným lokálním soupeřem jsou Mapy.cz, které jsou téměř dokonalé
  • Aplikace se naučila skvělou, užitečnou a přitom naprosto jednoduchou věc

Mapy Google patří k pilířům operačního systému Android, podobně jako aplikace YouTube nebo Gmail. Není divu, že Google do vývoje těchto aplikací investuje nemalé finanční prostředky a neustále je posouvá kupředu. Vývojáři neustále přichází s novými funkcemi a to hodnotíme kladně.

Některé až trapně jednoduché funkce ale na své přidání do aplikace Mapy Google musely čekat dlouhou dobu. K těmto novinkám řadím maličkou ikonu s počasím, která se nyní v aplikaci začala objevovat. Kromě aktuální teploty nechybí ani index kvality ovzduší.

Kliknutím na tuto malou ikonu se dostanete k dlouhodobější předpovědi počasí. Elegantní, jednoduché a především maximálně funkční. Hned ale musím dodat, že ani tato novinka nezmění mé současné přesvědčení, že konkurenční Mapy.cz jsou pro uživatele v České republice tou nejlepší možnou volbou. Ve výsledku ale z lokálního soupeření těchto aplikací těžíme především my, uživatelé. Máme zde dvě výborné mapové aplikace, které jsou až po okraj naplněné funkcemi, snadno se ovládají a neustále se posouvají kupředu.

Mapy Google
Mapy Google

Uvidíme, kam se Mapy Google posunou během roku 2024. Nedochází totiž pouze a výhradně k přidávání nových funkcí, jednou za čas vývojáři funkce odebírají a nezřídka to bývají věci, které uživatelé používají často a rádi. Pokud se chcete k novým funkcím dostat nejrychleji, můžete se v Obchodu Play přihlásit k testování betaverzí. Nové funkce ale vývojáři většinou uvolňují velmi rychle, moc velký náskok zapojením do testování nezískáte.

Co vám chybí v aplikaci Mapy Google?

Zdroj: 9to5google

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)