TOPlist

Jak přes Mapy Google dostávat oznámení o poloze jiných lidí?

Mapy Google sdílení polohy oznámení návod nastavení

Sdílení polohy skrze aplikaci Mapy Google pravděpodobně většina našich čtenářů velmi dobře zná. Pokud o této funkci slyšíte prvně, tak vězte, že jde o snadný způsob, jak jiným uživatelům Map dovolit lokalizovat vaši aktuální pozici, i když jste třeba v pohybu. Tato šikovná vychytávka byla doplněna dodatečnou funkcí, která umožňuje na straně sledujícího zapnout oznámení o tom, že sledovaný člověk dorazil na určité místo, nebo se od něj naopak vydal pryč.

Google Maps
Google Maps

Sledování polohy přes Mapy Google a nová oznámení

Běžné sdílení polohy se používá například kvůli zjišťování, kdy dotyčný kamarád zhruba dorazí na místo srazu nebo jak daleko se dítě nachází od školy. Přesně pro tyto typy situací se hodí nová oznámení, která příjezd na místo či z místa prozradí bez toho, aby bylo nutné neustále hledět do mapy. Nastavení tzv. odhadované doby příjezdu / příchodu najdete níže. Nyní nejprve klasický postup pro sdílení polohy…

 1. Klepněte na ikonu vpravo nahoře
 2. Vyberte Sdílení polohy
 3. Dejte Sdílet polohu
 4. Odešlete pozvánku ke sledování vybraným lidem

Vypnutí oznámení k vaší poloze

Pokud někdo přidal oznámení, aby se dozvěděl, když dorazíte na určité místo nebo ho opustíte, můžete ho vypnout. Tím také odstraníte všechna stávající oznámení, která byla přidána. Dotyčná osoba nebude upozorněna na to, že jste oznámení vypnuli, a vy s ní nadále můžete sdílet polohu. Oznámení zůstanou vypnuta, dokud je znovu nezapnete, i když sdílení eventuálně ukončíte a spustíte znovu. Kdykoli přestanete sdílet polohu, tato oznámení se zastaví automaticky.

Sdílení odhadované doby příjezdu

Po zahájení navigace autem, pěšky nebo na kole můžete sdílet svůj cíl, odhadovaný čas příjezdu a aktuální polohu. Uživatelé, se kterými budete tyto informace sdílet, mohou vidět vaší polohu, dokud nedorazíte na místo.

 1. Na telefonu nebo tabletu s Androidem spusťte aplikaci Mapy Google.
 2. Zvolte cíl.
 3. Po spuštění navigace klepněte na Další > Sdílet údaje o cestě.
 4. Klepněte na profil osoby, se kterou chcete sdílet > Sdílet.
 5. Když dorazíte do cíle nebo ukončíte navigaci, poloha se přestane sdílet. Pokud chcete ukončit sdílení ještě před příjezdem, klepněte na Další > Ukončit sdílení.

Mapy Google sdílení polohy sdílení odhadované doby příjezdu animace ukázka crop

Uživatelé, kteří od vás pozvánku ke sledování obdrželi, si mohou nově zapnout zmíněná oznámení, která si sami nastaví. Pokud se tak stane, budete informování e-mailovou zprávou a také push notifikací od aplikace Mapy.

Jak si zapnout oznámení k poloze někoho jiného?

 1. Na telefonu nebo tabletu spusťte aplikaci Mapy Google.
 2. Klepněte na svoji profilovou fotku nebo iniciály a otevřete Sdílení polohy.
 3. Klepněte na profil osoby, která s vámi sdílí svou polohu.
 4. V sekci Oznámení klepněte na Přidat fVPqimWt8ovGY7BEkL49hvV1C9ojNLeiYVHy.
 5. V části Vyberte místo vyberte adresu nebo klikněte na možnost Přidat místo Přidat.
 6. Pokud chcete vybrat nové místo, zadejte adresu do vyhledávacího pole nebo klikněte na možnost Vybrat na mapě.
 7. Pokud chcete nastavit polohu, přejeďte prstem po obrazovce.
 8. Klikněte na Hotovo.
 9. Vyberte, kdy chcete oznámení obdržet (Pokaždé, když přijede / Pokaždé, když odjede)
 10. Klikněte na Uložit.

Ke každé osobě, která s vámi sdílí svou polohu, můžete přidat až pět oznámení o sdílení polohy. Více informací o této funkci najdete v oficiální nápovědě Googlu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

V jakých situacích tato oznámení využijete?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)