TOPlist

Vyzkoušejte: Mapy Google už i v ČR nabízejí poutavou funkci Immersive View

Immersive View Mapy Google ČR Pražský hrad

Čeští uživatelé aplikace Mapy Google mohou od dnešního dne oficiálně začít používat jednu z nejzajímavějších funkcí, kterou vývojáři této služby za poslední měsíce připravili. Jde o takzvané Immersive View, které zprostředkovává pohyblivý 3D pohled z ptačí perspektivy v oblasti nad významnými památkami.

Google Maps
Google Maps

„Immersive View využívá pokrok v oblasti umělé inteligence a počítačové vizualizace k pospojování miliard záběrů ze Street View s leteckými snímky a vytvoření realistického digitálního modelu světa. Novinka pomůže lidem například při cestování do velkých měst, kdy se mohou ze svého mobilního telefonu předem podívat, jak daná památka z různých úhlů pohledu vypadá, kde je vchod, či jak vypadají okolní křižovatky. Dostupná bude i předpověď počasí a informace o vytíženosti místa,“ popisuje novinku Google.

Pilotním místem pro zavedení v ČR je Pražský hrad. Jeho digitální model se nám již podařilo zachytit v aplikaci Mapy Google v Androidu a screenshoty najdete v galerii. V naší metropoli bude postupně možné si dále v Immersive View prohlédnout například Karlův most, Staroměstské náměstí, Národní muzeum či Petřínskou rozhlednu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Které další památky byste chtěli v Immersive View?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)