Mapy Google fungují ve Velké Británii i v budovách

ikona

Google oznámil, že uživatelé ve Velké Británii mohou používat na svých zařízeních s Androidem mapy budov. Aktualizace Map Google zpřístupňuje mapy interiérů čtyřiceti lokalit, mezi kterými jsou železniční stanice, umělecké galerie, obchodní domy, sportovní stadiony a letiště.

Mapy Google fungují ve Velké Británii i v budovách

Mapy Google fungují ve Velké Británii i v budovách

Aplikace dovoluje najít trasu do zvoleného bodu, včetně toho, že pozná, ve kterém patře se aktuálně nalézáte. Google Lat Long Blog k nové funkci uvádí: “Už se nemusíte cítit bezradní, když jste na nádraží a snažíte se zjistit, kde si koupit kávu, než budete spěchat, abyste stihli vlak odjíždějící z jedenáctého nástupiště; ani se nebudete muset cítit trapně, když budete v obchodním domě hledat oddělení spodního prádla – protože budete mít všechny odpovědi na dlani.”

K zobrazení plánů budov stačí zvětšit mapu do příslušného měřítka a pro objekty, kde jsou k dispozici podklady, vám aplikace ukáže aktuální polohu a nabídne vyhledávání a navigaci.

Čtyřicítkou míst tento projekt samozřejmě ani zdaleka nekončí – Google údajně přijímá plány budov od dalších majitelů, kteří chtějí, aby byl jejich podnik v budoucnu zahrnut do této “indoorové navigace”.

Zdroje: Android Phone Fans, Google Lat Long Blog, Android Police, Android Central a AndroidSPIN.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)