Kudy za kolik? Mapy Google začínají zobrazovat cenu mýtného

Mapy Google cena mýtného spuštění USA

Populární navigační aplikace Mapy Google začíná zobrazovat velmi praktický typ informace, která má za úkol pomoci šetřit naše peníze. Někteří uživatelé již vidí ve výsledcích vyhledávání tras mimo jiné i cenu mýtného. Jde o první implementaci funkce, kterou Google poprvé oznámil již vloni v létě.

Google Maps
Google Maps

“Odhadovanou cenu mýtného do cíle uvidíte ještě před zahájením navigace díky důvěryhodným informacím od místních úřadů. Přihlížíme k faktorům jako je vlastnictví mýtného průkazu, den v týdnu a předpokládaná cena mýtného v konkrétní době průjezdu. V nastavení máte možnost zobrazit ceny mýtného s mýtnou kartou nebo bez ní – v mnoha zeměpisných oblastech se cena mění podle způsobu platby, který používáte. Stále budete mít také možnost se trasám procházejícím zpoplatněnými silnicemi zcela vyhnout,” informuje oficiální nápověda.

Mapy Google cena mýtného menu

Novinka je v tuto chvíli dostupná pro uživatele aplikace Mapy Google na zařízení s Androidem a iOS v USA, Indii, Japonsku a Indonésii. Další země mají postupně přibývat, ale přesný plán znám není.

Jak často hledáte trasy, kde se neplatí mýtné?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)