Google Mapy brzy prozradí, na kolik vás vyjde mýtné

Google Mapy aplikace mýtné cena

Populární Google Mapy rozhodně patří aktuálně k tomu nejlepšímu, co americký gigant v rámci svého portfolia služeb a aplikací nabízí. Při navigaci poskytují nejen vedení po zvolené trase, ale třeba i zohlednění uzavírek, upozornění na rychlostní limity a mnoho dalších vychytávek. Při nastavování trasy je přitom i velmi snadné vybrat, zda vás má aplikace nebo mapa v prohlížeči vést zpoplatněnými úseky. V této oblasti služba nejspíš brzy dostane další praktickou novinku – informaci, na kolik vás v daných částech cesty vyjde mýtné či jiné poplatky.

Google Maps
Google Maps

Zpráva pochází od uživatelů, kteří jsou přihlášení do “insider” skupiny testerů. V rámci dotazníku bylo zmíněno, že se novinka objeví přímo v prostředí pro plánování trasy. Ještě před zapnutím navigace tak dostane uživatel možnost zjistit, kolik by na konkrétních místech či úsecích zaplatil. Toto bude jistě velmi vítaná funkce, nicméně je nutné podotknout, že například Waze ji má už asi tři roky.

Jak často jezdíte po silnicích s mýtným?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)