Mapy.cz mají komunitní potvrzování událostí. Co to znamená?

Mapy.cz komunitní potvrzování událostí navigace aplikace

Uběhl sotva týden od chvíle, kdy jsme vás informovali o zajímavé novince v aplikaci Mapy.cz, která se týká navigace pro řidiče, a už je tu další. Nedlouho poté, co autoři zavedli upozornění na úseky častých dopravních nehod, přichází funkce zvaná komunitní potvrzování událostí. Co si pod tímto pojmem představit? Jde vlastně o jednoduchou zpětnou vazbu na zobrazovaná upozornění, skrze kterou mohou řidiči kolektivně potvrzovat či vyvracet danou událost na trase.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

„Dejte ostatním řidičům vědět o aktuálním dění na silnici. V navigaci k tomu stačí jedno ťuknutí na displej. Tím potvrdíte, jestli na trase pořád číhá nějaká mimořádná událost,“ popisují autoři novinku na sociálních sítích. V náhledovém obrázku je zřetelné, že Mapy.cz budou využívat dvě protikladná tlačítka. Horní „Díky!“ bude sloužit jako potvrzení, že daná událost na trase skutečně je či probíhá. Druhé tlačítko „Není tu“ poslouží jako informace, že událost je zobrazena chybně, případně už pominula.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často sami nahlašujete nové události do Map?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)