Mapy.cz zavádějí hlasové vyhledávání a příkazy. Podívejte

Mapy.cz hlasové vyhledávání příkazy

Mobilní aplikace Mapy.cz přichází s další parádní funkcí. V poslední beta verzi se objevilo hlasové vyhledávání a také řečové příkazy. Užší skupina uživatelů tak už má v tuto chvíli přístup k efektivnějšímu (a za volantem také bezpečnějšímu) ovládání nejdůležitější části aplikace. Český nástroj nemá pro tyto účely vlastní převaděč řeči na text a využívá ten, který je od Googlu standardně vložen do Androida. Přesto plní spousty užitečných úkolů.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Mezi použitelné příkazy, které nejspíš bude uživatel nejčastěji potřebovat, patří třeba “navigovat” či “naviguj” v kombinaci s daným místem. Při testování jsme zjistili, že v tomto případě funguje nejen pojem “práce” (ten aplikace uvádí jako příklad), ale i konkrétní jména měst a někdy i ulic a konkrétních objektů. Ty je pochopitelně možné i jen běžně vyhledat bez okamžitého spouštění navigace. Vzhledem k tomu, že hlasové vstupy jen překládá Google do vstupního textového řádku Map, dochází i k chybám.

Například při vyřčení “navigovat náměstí Míru Praha” aplikace Mapy.cz nabídne trasu z náměstí Míru (namísto startu z vaší aktuální pozice) do centra Prahy. S požadavkem na navigování do IKEA Brno si nově vybavená aplikace poradila, to stejné se jí ale nepovedlo u O2 Arény. Mouchy tedy nové hlasové zadávání rozhodně má, ale pro začátek je to určitě příjemné vylepšení populárního českého nástroje. O zavedení do ostré verze zatím nevíme.

Jak často používáte na telefonu hlasové vyhledávání či příkazy?

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)