TOPlist

Mapy.cz se inspirovaly u aplikace Waze. Je to bomba!

Mapy.cz
  • Mapy.cz jsou jednou z nejlepších aplikací, které si do telefonu můžete stáhnout
  • Vývojáři svou aplikaci pravidelně aktualizují, nové funkce přidávají neustále
  • Nejnovější verze čerpá inspiraci z aplikace Waze, ale vůbec nám to nevadí

Mapy.cz jsou skvělou aplikací, bez které už si život moc neumím představit. Kvalitní navigace, přehledné uživatelské rozhraní, možnost stáhnout si mapy přímo do mobilního telefonu nebo tabletu, to všechno dělá z této aplikace geniální nástroj, který v České republice snadno poráží konkurenční Mapy Google.

Vývojáři ale rozhodně nespí na vavřínech, nové funkce přidávají neustále a neuplyne měsíc, kdy bychom neinformovali o nějaké nové funkci. Někdy vývojáři přidají velmi zásadní funkci, jindy je to užitečná drobnost, pořád se ale aplikace Mapy.cz posouvá kupředu. Tentokráte je to bomba!

Během navigace se vám v levém doplním rohu obrazovky nově objeví tlačítko s vykřičníkem, díky kterému můžete ostatní uživatele upozornit na dopravním nehodu, hlídku Policie, překážku na vozovce, omezení provozu případně jinou chybu. Současně je zde rovnou k dispozici tlačítko Potřebuji objížďku. Vývojáři si (konečně) vzali inspiraci z aplikace Waze a troufnu si říci, že v našich končinách tím může odpadnout nejdůležitější důvod, proč používat právě Waze.

Bude důležité sledovat, kolik uživatelů začne novou funkci používat a jak aktuální informace v aplikace budou, vzhledem k oblibě aplikace Mapy.cz si ale myslím, že vše je jen otázkou času. Troufnu si tvrdit, že tato novinka patří k těm nejdůležitějším, které se v posledních letech v aplikaci objevily a je to jedno z mála míst, kde dosud konkurence byla o kus dál. Ale to už je teď minulostí…

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Pokud ještě nové tlačítko pro hlášení dopravních nehod nebo hlídky Policie nevidíte, doporučuji počkat. Ještě ráno u mě funkce dostupná nebyla (ačkoliv už jsem měl nejnovější verzi aplikace Mapy.cz nainstalovanou), odpoledne se už tlačítko objevilo a vše funguje jak má. Budeme rádi, pokud se s námi v komentářích podělíte o své zkušenosti především z pohledu aktuálnosti informací. V prvních dnech a týdnech to pravděpodobně žádná sláva nebude, ale to se může rychle změnit.

Jak se vám nejnovější verze Mapy.cz?

Zdroj: Mapy.cz

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)