TOPlist

Bude se hodit: MapFactor Navigator láká na zobrazení hranic okresů

MapFactor Navigator zobrazení hranic okresů

Česká vláda hodlá v rámci aktuálních protipandemických opatření zavést (pokud nakonec nebude omezení ještě tvrdší) zákaz cestování mimo okres bydliště. Pokud už své okolí dokonale znáte, nebudete mít s rozpoznáním těchto regionálních hranic větší problémy. Mohou ale nastat situace, kdy si nemusíte být úplně jistí. Z toho důvodu se jistě bude hodit mobilní nástroj, který vám při cestování pomůže „čáru“ ukázat a pohlídat. Aplikace Navigator od české společnosti MapFactor nabízí přímo zobrazení hranic okresů. Navíc i s možností jejich zvýraznění.

MapFactor Navigator
MapFactor Navigator

Zobrazení hranic okresů v MapFactor Navigator

Například i v Google Mapách nebo aplikaci Mapy.cz máte možnost hranice okresů či jiných regionů zobrazit po vyhledání daného názvu. Nicméně Navigator má tato území vyznačena přímo v základních podkladech. Navíc je v něm možné čáry, které od sebe jednotlivé okresy oddělují, hodně zvýraznit.

MapFactor Navigator zobrazení hranic okresů detail

V bezplatné i prémiové verzi aplikace standardně vymezuje hranici okresů tenká fialová linka. Jde o základní možnost, jak při cestování okraj regionu registrovat. Jelikož je ale linka opravdu tenká, určitě se hodí možnost její podobu změnit. Stačí jít do Nastavení / Přizpůsobení mapy / Editovat barevné schéma / Linie / Okres a tam případně zvolit nejen jinou barvu hranice, ale hlavně i její tloušťku.

změna linky

Stejně jako v jiných mapových či navigačních nástrojích jde i v této aplikaci zobrazit okresní či krajskou příslušnost daného místa, což se také může hodit.

Co říkáte na aktuálně zaváděná opatření?

Zdroj: MapFactor

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)