Nový Android malware se tváří se nevinně. Vysaje vám ale bankovní konto

malware android fluhorse
  • Malware FluHorse vám vysaje bankovní konto
  • Sází především na důvěru uživatelů
  • Prý se chystá i do Evropy

Bezpečnostní analytici z Check Point Research vydali článek týkající se nového viru, který se vydává za důvěryhodnou aplikaci a v případě instalace vám v telefonu napáchá solidní paseku. Přijít navíc můžete i o peníze. Malware, který se označuje jako FluHorse v tuto chvíli řádí hlavně v Asii, není ale vyloučeno, že se dostane i do Evropy.

Podvodné aplikace se tváří jako nějaká velice populární, například VPBank Neo, což je jedna z největších bank ve Vietnamu a na Tchaj-wanu. Oběti nejprve přijde e-mail, který odkazuje na důvěryhodně se tvářející web, ze kterých si má uživatel stáhnout instalační apk. soubor. Po instalaci a spuštění tak snadno ukradnou přihlašovací údaje a potvrdí kód z dvoufaktorového ověřování, jelikož aplikace vyžaduje oprávnění k odesílání/příjmu SMS zpráv. Posledním krokem je zadání informací o kreditní kartě a je zaděláno na pořádný problém.

Check Point Research na svém webu varoval, že se FluHorse s největší pravděpodobností dostane i do Evropy. Možná si říkáte, že by se podobným způsobem nikdo nenechal napálit, ale opak je pravdou. Obětí totiž stále přibývá. Pokud tedy máte někoho, kdo se v technologiích tolik nevyzná, rozhodně ho před tímto trojským koněm varujte.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Byli jste někdy obětí internetového podvodu?

Zdroj: Check Point

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)