Internetový obchod Mall.cz umožňuje nakupování pomocí fotek

Mall cz vyhledávání zboží pomocí fotek

Mall je kamenný a internetový obchod zabývající se širokým sortimentem zboží. Najdete zde širokou nabídku produktů od takzvaného bílého elektra, přes nejrůznější elektroniku jako jsou televize, nebo mobilní telefony až po potřeby pro domácnost a hračky. Na svém e-shopu Mall.cz nyní testuje možnost vyhledání a nakupování pomocí fotek.

Testovací verze nakupování pomocí fotek na Mall.cz

Cílem této nové funkce je pomoci zákazníkům co možná nejrychleji najít požadovaný produkt. Systém využívá algoritmy umělé inteligence, díky kterým z fotografie rozpozná jednotlivé kusy oblečení, přiřadí k nim štítky a následně vyhledá podobné zboží. V praxi to pak funguje tak, že pořídíte fotku, například bot. Fotografii nahrajete do vyhledávání na Mall.cz, kde systém rozpozná podobné produkty a zobrazí výsledky, v tomto případě boty, které jsou dle algoritmu nejbližší nahrané předloze. Testovací verze webové aplikace Mall.cz pro nakupování pomocí fotek je již nyní dostupná všem uživatelům. Můžete tak sami posoudit, jak dobře vyhledávání funguje. V dohledné době by mělo být vyhledávání pomocí obrázků dostupné také v rámci aplikace. Aktuálně ji lze na mobilním zařízení používat pouze s využitím webového rozhraní.

Vyhledávání pomocí fotek aktuálně funguje pouze pro tři kategorie a to módu, obuv a sport. Testovací provoz by měl být dostupný do konce léta, následně by měl být nový způsob nakupování spuštěn naplno. K vyhledávání je možné použít také obrázky stažené z internetu, v budoucnu by vám tak k nakupování na Mall.cz měla stačit jedna z ilustračních fotografií výrobku. Ušetříte si tak hodiny hledání konkrétního produktu a zároveň získáte inspiraci pro zakoupení produktů podobných.

Co na nový způsob nakupování říkáte vy?

Zdroj: tisková zpráva

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)