Hodinky nestačí. Huami chystá nejmenší magnetickou rezonanci

MRI magnetická rezonance Huami

Obrovský a také hodně těžký diagnostický přístroj s lehátkem a kruhovým otvorem uprostřed, běžně zabírající jednu či dvě nemocniční místnosti. Pacient si do něj lehne a lékař se podívá na vygenerované výsledky na monitoru. Asi tušíte správně, tím přístrojem je tzv. magnetická rezonance neboli MRI, kterou můžete znát nejen ze špitálu, ale snad i z každého doktorského seriálu. Jestli se ptáte, proč o ní píšeme u nás na Světě Androida, tak odpověď zní Huami.

Výrobce velmi populární série chytrých hodinek a náramků Amazfit v rámci své nedávné konference představil kromě jiných technologií právě i vlastní MRI. A to hned takovou, která má být nejmenší na světě a navíc mobilní (myšleno jako přenosná). Výška přístroje má být jen 1,5 metru a hmotnost pouhých 800 kilogramů. Doposud nejlehčí magnetická rezonance prý přitom váží bezmála sedm tun a ty největší i 37 tun. A jsou o metr vyšší.

MRI magnetická rezonance

Firma Huami tvrdí, že její magnetická rezonance nemusí být umístěna ve stíněné místnosti a její příkon je pouze 1 kW. Oproti běžným 50 – 120 kW u klasických nemocničních MRI. Nemáme úplně přehled o zdravotnických přístrojích, ale na první pohled to vypadá na velmi zajímavý projekt, který může pomoci hlavně v chudších a hůře vybavených oblastech. Samozřejmě bude záležet na ceně, kterou zatím neznáme.

Kolikrát v životě jste byli na MRI vyšetření?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)