MacBook Air M2 je teď v Česku za super cenu. Oproti té původní ušetříte i přes 10 tisíc

macbook air m2 slevy
  • MacBook Air M2 je nyní v Česku za super cenu
  • Zlevnilo ho hned několik e-shopů, oproti původní ceně ušetříte i 10 000 korun
  • Nabízí vysoký výkon, skvělou výdrž baterie i solidní displej

Čas od času se mrkneme na pár českých e-shopů a hledáme zajímavé slevy, o kterých bychom vás mohli informovat. Nestává se tak často, že bychom tíhli na „druhý břeh“, ale cena, za kterou se prodává MacBook Air s M2 čipem je teď velmi lákavá. Když před rokem přišel tento stroj na trh, prodával se v Česku za 36 990 korun, nyní je však o téměř 10 000 korun levnější.

MacBook Air M2 je v Česku za super cenu

MacBook Air M2 je ideálním strojem pro všechny, kteří vyžadují vysoký výpočetní výkon, dlouhou výdrž baterie a slušný displej. Oproti původní generaci MacBooku Air s čipem M1 se může pochlubit novým designem, který se nese v duchu variant Pro. Nabízí 13,6″ Liquid Retina displej s rozlišením 2560 × 1664 pixelů a maximálním jasem 500 nitů, již zmíněný čip Apple M2 postačí nejen pro bleskový chod systému, ale také náročnější střih videa či hraní nějaké té hry. Základní varianta má 8 GB RAM a 256GB úložiště.

Díky absenci ventilátoru je tento MacBook vždy tichý, což se však může po nějakém čase negativně projevit a může se objevit throttling, tedy omezení výkonu kvůli teplu. To se ale bavíme o situacích vyžadující maximální výkon po delší časový úsek.

M2 MacBook Air Review: More Than a Refresh!

M2 MacBook Air Review: More Than a Refresh!

MacBook Air M2 je vybaven systémem čtyř reproduktorů, které nabízejí solidní stereo a podporují Dolby Atmos. K tomu je přidána vylepšená kamera pro videokonference a trojice mikrofonů, které zajistí jasný zvuk i v rušných podmínkách. Co se týče portů, máme zde audio jack a dvojici Thunderboltů. Klávesnice Magic Keyboard je pak vybavena Touch ID, což vám umožní nejen rychlé odemykání, ale také třeba rychlejší otevírání zaheslovaných dokumentů.

Samozřejmostí je také úchvatná výdrž, Apple slibuje až 18 hodin, v praxi se ale při běžném používání budete dívat spíš na něco okolo 14 – 16 hodin. Dle serveru Heureka se dá MacBook Air s M2 čipem pořídit již od 28 480 korun, ale třeba e-shop iPhonarna jej má za 24 999 korun. K mání je však poslední kus. Pokud budete hledat na menších obchodech, které na Heurece nefigurují, možná se vám jej podaří sehnat za podobnou cenu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Dává vám MacBook Air M2 za podobnou cenu smysl?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)