Menu

Facebook si pronajal luxusní mrakodrap za 35 milionů dolarů

Facebook se plácl přes kapsu a pronajal si luxusní mrakodrap v San Francisku. Gigant podepsal smlouvu na pronájem celkem 33 podlaží v mrakodrapu 181 Fremont, který bude dokončen později tento rok. Stěhovat se bude až 3 000 zaměstnanců, kteří mají na starosti Facebook a Instagram.

Luxusní mrakodrap 181 Fremont bude druhý nejvyšší v SF

V tomto městě půjde o první kanceláře, které bude mít Facebook k dispozici. Přesune se zde část zaměstnanců ze Sillicon Valley, kde má v Menlo Park Facebook své hlavní sídlo. Přesun do San Franciska je kvůli tomu, že do Menlo Park každý den dopravuje společnost tisíce zaměstnanců. Pokud se na cestě vyskytnou kolony, tak 35 kilometrů dlouhá cesta do Menlo Park může trvat i dvě hodiny.

luxusni mrakodrap facebook

Facebook si pronajal kancelářské prostory o rozloze 436 000 metrů čtverečních. Trvání nájmu není známé, ale naopak se ví cena za 1 metr čtvereční. Za ten zaplatí Facebook zhruba 80 dolarů. Ve výsledky tedy 35 milionů dolarů. To je zhruba 760 milionů korun. Na oficiálních stránkách mrakodrapu je již několik renderů toho, jak to ve výsledku bude uvnitř vypadat.

Facebook
Facebook
Developer: Facebook
Price: Free+

Kdybyste si mohli vybrat, pracovali byste radši v tomto mrakodrapu, nebo v hlavním kampusu Facebooku?

Zdroj: businessinsider.com

 

Komentáře

Jáchym Kvasnička

22.9.2017 23:26

Všem je asi jasné, že to Facebook dělá jenom proto, že ten mrakodrap není na prodej. Jinak by si ho i s celou společností, která ho staví mohl, koupit Mark Zuckerberg sám. Mohl by si ho koupit 27×…

Bobo

23.9.2017 6:36

To je hezké, že známe cenu za metr, ale nevíme na jak dlouho. To můžu klidně říct, že metr v mém bytě stojí stejně a nebudu lhát, jen to bude asi za jiné časové období. :-D

mlazovla

23.9.2017 8:35

Jo, časový údaj chybí. Může to být měsíc, ale klidně i rok :-D

Pavel Kula

24.9.2017 5:43

Chybí informace, kolik by se ve výsledku na zastavěnou plochu vešlo fotbalových hřišť :-)

RSS (komentáře k článku)