Facebook si pronajal luxusní mrakodrap za 35 milionů dolarů

luxusni mrakodrap facebook sf

Facebook se plácl přes kapsu a pronajal si luxusní mrakodrap v San Francisku. Gigant podepsal smlouvu na pronájem celkem 33 podlaží v mrakodrapu 181 Fremont, který bude dokončen později tento rok. Stěhovat se bude až 3 000 zaměstnanců, kteří mají na starosti Facebook a Instagram.

Luxusní mrakodrap 181 Fremont bude druhý nejvyšší v SF

V tomto městě půjde o první kanceláře, které bude mít Facebook k dispozici. Přesune se zde část zaměstnanců ze Sillicon Valley, kde má v Menlo Park Facebook své hlavní sídlo. Přesun do San Franciska je kvůli tomu, že do Menlo Park každý den dopravuje společnost tisíce zaměstnanců. Pokud se na cestě vyskytnou kolony, tak 35 kilometrů dlouhá cesta do Menlo Park může trvat i dvě hodiny.

luxusni mrakodrap facebook

Facebook si pronajal kancelářské prostory o rozloze 436 000 metrů čtverečních. Trvání nájmu není známé, ale naopak se ví cena za 1 metr čtvereční. Za ten zaplatí Facebook zhruba 80 dolarů. Ve výsledky tedy 35 milionů dolarů. To je zhruba 760 milionů korun. Na oficiálních stránkách mrakodrapu je již několik renderů toho, jak to ve výsledku bude uvnitř vypadat.

Kdybyste si mohli vybrat, pracovali byste radši v tomto mrakodrapu, nebo v hlavním kampusu Facebooku?

Zdroj: businessinsider.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)