Jak zjistit frekvenci sítě LTE? Máme pro vás jednoduchý návod

LTE

Se stále větším pokrytím sítí LTE roste také počet jejich aktivních uživatelů. Na výběr je ze stále většího počtu zařízení, která tento standard bez problémů splňují. Může se však stát, že přístroj, který vlastníme nebo se ho chystáme zakoupit, LTE podporuje, ale bohužel ne na frekvenci, která je dostupná v našich končinách. S tímto faktem se často mohou setkat především majitelé telefonů čínských značek. Ty zpravidla sítě LTE podporují, ale problém nastává tehdy, pokud je chceme využívat na evropských frekvencích.

Na to, jak se vyhnout této nepříjemnosti a ověřit si, na jakém pásmu je LTE dostupné v naší lokalitě, se zaměříme v tomto jednoduchém návodu. Po jeho přečtení tak můžete zjistit, jaké pásmo je u vás dostupné a pomoci tak například kamarádovi s výběrem jeho nového telefonu. Nutností je vlastnit či si zapůjčit přístroj, který podporuje všechna pásma LTE. Tento návod lze samozřejmě použít i pro zjištění jiných informací o síti a nemusí se jednat pouze o LTE.

Proč zjišťovat frekvenci LTE?

  • Mapa pokrytí nezobrazuje mou oblast.
  • Mapa pokrytí je nepřesná.
  • Pomoc kamarádovi s výběrem telefonu.
  • Zvědavost.

Co budeme k tomuto procesu potřebovat?

  • Telefon s podporou všech pásem LTE.
  • Připojení k síti LTE (SIM kartu s podporou LTE).
  • Aplikaci Network Signal Info.

1. krok

V prvním kroku je potřeba nainstalovat jednoduchou aplikaci z obchodu Google Play nesoucí název – Network Signal Info. Ta nám dokáže poskytnout širokou škálu informací o síti, k níž jsme právě připojeni.

1
Network Signal Info
Network Signal Info

2. krok

Pokud tak učiníme, postačí se připojit k mobilní síti LTE a spustit zmíněnou aplikaci. Ihned na úvodní obrazovce můžeme vidět nejrůznější informace o dané síti. My si však povšimneme kolonky s názvem „Cell“. Zde vidíme číslo, které je nutno zkopírovat či opsat. Toto označení představuje identifikační číslo BTS (= vysílače, ze kterého čerpáte signál).

Informace o LTE

3. krok

Jakmile máme poznamenané číslo zmiňované ve druhém kroku, navštívíme web www.gsmweb.cz. Před námi se otevře jednoduchá stránka, na které si všimneme kolonky „hledat“. Právě sem totiž vložíme námi poznamenané číslo a klikneme na „Vyhledat BTS“, čímž se dostaneme na další, již poslední stránku.

5

* K dispozici je také mobilní verze webu na adrese www.m.gsmweb.cz, my však doporučujeme používat tu klasickou, neboť je více přehledná.

4. krok

V posledním kroku si všimneme kolonky „Band“. Číslovka, která se zde nachází, je označení frekvenčního pásma, které je u vás dostupné pro LTE síť.

Pomohl vám tento návod zjistit frekvenci vašeho LTE připojení?

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)