Lovení pokémonů v Pokémon Go si brzy užijí jen majitelé 64-bit Androidu

pokémon go podpora 32bit

Tvůrci stále populární AR hry Pokémon Go na svých oficiálních webových stránkách oznámili ukončení podpory pro zařízení s 32-bit Androidem. S příchodem srpnové aktualizace si tak lovení pokémonů budou moci dopřát pouze uživatelé 64-bit zařízení.

Pokémon GO
Pokémon GO

Niantic, který má mimo Pokémon Go na kontě také AR hru Harry Potter: Wizards Unite, ukončením podpory 32bitové architektury cílí na lepší optimalizaci pro novější verze OS. Měli bychom se proto dočkat stabilnější podoby hry a současně představení nových funkcí.

Jakmile se aktualizace objeví, ztratí uživatelé, kterých se tato úprava týká, přístup ke svému účtu a nebudou moci hru využívat. Pokud v ní tak budou chtít i nadále pokračovat, budou muset přejit na 64bitové zařízení, nebo na iOS, kde se žádné změny nekonají.

AIDA64
AIDA64

Mezi zařízeními, která nebudou Pokémon Go podporovat, Niantic zmínil Samsung Galaxy S4, S5, Note 3, J3, Sony Xperia Z2 a Z3 nebo Motorolu Moto G. Toto omezení se dotkne především telefonů vydaných před rokem 2015, s RAM menší než 4 GB. Pokud si nejste architekturou svého telefonu jisti, můžete tuto informaci poměrně snadno dohledat například prostřednictvím aplikace AIDA64.

Patříte i vy stále mezi příznivce Pokémon Go?

Zdroj: Niantic

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)