Menu

LiveWare™ se mění na Smart Connect

Mnozí majitelé chytrých telefonů od Sony jistě znají aplikaci LiveWare™, která umožňovala spouštět aplikace po připojení různého příslušenství k telefonu. Vlastníci zařízení s Androidem 4.0 se nyní dočkali zajímavého upgrade, který přinesl i nové jméno aplikace – Smart Connect. Aplikace dostala nové uživatelské rozhraní, podporu SmartTags (přívěsky s NFC technologií) či nové možnosti událostí.

Hlavní obrazovka Smart Connect

Hlavní obrazovka Smart Connect

U každé události si můžete nastavit, zda se spustí na základě připojení příslušenství a/nebo v daném časovém úseku. Dále si určíte, co při dané události chcete provést a co se má stát na konci. Dostává se vám tak do ruky mocný (a jednoduchý) nástroj, který najde uplatnění při mnoha situacích. Při vytváření událostí můžete využít tyto možnosti:

 • Aktivní bod Wi-Fi
 • Bluetooth
 • Datové přenosy
 • Hlasitost
 • Otevřít adresu URL
 • Přehrát aktuální čas, příchozí zprávy SMS či skladby
 • Přímý hovor
 • Připojení zvuku Bluetooth
 • Režim zvuku
 • Spustit aplikaci
 • Uveřejnit v časové linii Facebook
 • Wi-Fi

Místo vysvětlování funkčnosti aplikace nejspíše oceníte následující video. Osobně mne aktualizace velmi nadchla a hledám možnosti pro její plné využití.

Smart Connect (LiveWare™Mgr)
Sony Mobile Communications
VerzeLiší se dle zařízení (7. 9. 2012)
VelikostLiší se dle zařízení


Zdarma

 

Komentáře

Luděk

Luděk

11.9.2012 10:16

Po aktualizaci jsem hned zkusil, používám zatím jen na nastavení nočního profilu, ale trochu mě zamrzelo, že nejde (nebo se mi nepodařilo) vypnout upozornění o změně nastavení vibrací. Když mi telefon leží na nočním stolku a rozvibruje ho v 4:55, protože se přepnulo nastavení, tak mě to zrovna nepotěší.

Roger

Roger

11.9.2012 16:29

Nějak jsem nepochopil, jak funguje v nastavení akcí pro NFC štítky sekce NA KONCI, doufal jsem v provedení akcí při přiložení ke štítku podruhé (na odchodu), ale nedělá to nic.

hanyz7

hanyz7

11.9.2012 21:32

@Roger je tam v právem horním rohu tlačítko v té aplikaci, které ukončí ten task, který byl aktivován

Roger

Roger

11.9.2012 22:46

hanyz7 > Aha, díky, už jsem pochopil. Škoda, že to nefunguje na další dotek, ale i ručně je to super usnadnění.
Ty štítky jsou dost návykový, Sunnysoft začal nabízet nějakou vylepšenou druhou generaci, ale nikde jsem nenašel, v čem budou lepší – údajně ponesou víc informace, ale k čemu to je ?

hanyz7

hanyz7

12.9.2012 8:15

@Roger mno nevím co se dá ještě přidat… Mně jen trochu vadí, že při aktivním NFC svítí ikonka ve stavovém řádku. Trochu zbytečné.. A ještě jeden tip: večer jsem přišel na to, že můžeš nastavit stav wifi/BT/mobilní data na “Prepnout” to znamená, že každým přiložením štítku se zapne, pak vypne… Jedním povelem. Jen škoda že aplikace neumí letadlo. To jsem byl zvyklý na noc používat

hanyz7

hanyz7

12.9.2012 8:30

@Roger. Tak myslím, že vylepšení” se týká pouze barev. Že jsou modernější a živější http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/xperia-smarttags-nt2/

RSS (komentáře k článku)