LIVALL: chytrá cyklistická přilba změří tep, přehraje hudbu a zavolá pomoc

prilba_livall_ico

Napadlo vás někdy, že by cyklistická přilba mohla umět i něco jiného než jen chránit hlavu před úrazem? Odpovědí na případné nápady je přilba LIVALL, kterou bez uzardění můžeme označit jako “chytrou.” Umí totiž celou řadu věcí: měřit srdeční puls, přivolat pomoc, realizovat telefonní hovor, fungovat jako vysílačka či přehrávat hudbu z telefonu. Cyklistická přilba LIVALL tak učiní vaše cyklistické vyjížďky chytřejšími, bezpečnějšími, zábavnějšími a interaktivnějšími.

LIVALL je chytrá cyklistická přilba LIVALL je chytrá cyklistická přilba

Samozřejmě základní funkce produktu zůstává stejná: je to přilba, která chrání hlavu cyklisty před úrazem. Dodává se v několika provedeních, které se od sebe liší velikostí, tvarem a barvou. Pochopitelně nechybí globální bezpečnostní atesty, potvrzující splnění příslušných norem. Kromě toho však LIVAL nabízí několik funkcí a velmi jedinečných schopností. Začněme integrovanými reproduktory, díky kterým lze přijímat hovory, poslouchat hudbu a komunikovat s ostatními uživateli LIVALL přes vysílačku. Reproduktory samozřejmě nezakrývají ucho, takže cyklista zůstává ve spojení s okolním světem a ví o dění kolem sebe.

Pohlídá i vaše zdraví a život

Další zajímavostí je monitor srdeční frekvence, který sleduje tepovou frekvenci v průběhu jízdy, takže můžete zaznamenávat průběh svého tréninku. Pokud hodnoty dosáhnou život ohrožující úrovně, upozorní na to přilba prostřednictvím automatického hlasového varování.

LIVALL obsahuje monitor srdeční frekvence LIVALL obsahuje monitor srdeční frekvence

Všechny funkce lze ovládat z malého dálkového ovladače, který se montuje na rukojeť řídítek. Z tohoto ovladače lze aktivovat také světelné signály (ukazatele směru nebo varovná světla) na zadní straně helmy či spustit fotoaparát na chytrém telefonu a pořídit snímek. Dálkový ovladač tak umožňuje ovládání helmy i aplikace LIVALL Riding, aniž by byl cyklista rozptylován. Přímo z řídítek tak lze ovládat hlasitost, přeskakovat skladby, pozastavit hudbu, volat, pořizovat fotografie a ovládat barevná LED světla na zadní straně helmy.

LED na zadní straně přilby LED na zadní straně přilby

V případě nehody a následném pádu může být někdy obtížné vyhledat lékařskou pomoc. Helma tento problém řeší: detekuje pás a automaticky odešle zprávu předem stanovené kontaktní osobě.

Při pádu helma sama zavolá pomoc Při pádu helma sama zavolá pomoc

Kde a kdy bude LIVALL k dostání?

Autoři zatím sbírají finance na rozjezd výroby na crowdfundingovém serveru Indiegogo. Požadovanou částku 50 000 dolarů se jim již podařilo překonat, takže je téměř jisté, že projekt bude realizován. Silniční helmu můžete jako sponzor získat za 109 dolarů (asi 2600 Kč), provedení na horská kola přijde na 99 dolarů (cca 2400 Kč). Konečná cena v běžné prodejní síti přitom má být více než dvakrát vyšší.

Různá provedení helmy Různá provedení helmy

Do Česka a na Slovensko však helmu objednat nelze, v případě zaslání do sousedního Německa je nutné připočíst poštovné ve výši 35 dolarů (asi 840 Kč). Čeští cyklisté tak mohou doufat, že až se rozběhnou maloobchodní prodeje, najde si u nás nějaký prodejce, který přilby LIVALL doveze a zajistí jejich distribuci.

Zdroje: androidauthority.com, indiegogo.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

SpeedView: GPS tachometr pro váš Android

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později

Komentáře (3)