LinkedIn představuje nový vzhled, zlepšuje vyhledávání a přidává Stories

LinkedIn nový vzhled

Profesní sociální síť LinkedIn v průběhu uplynulých dnů představila nový vzhled i doplněnou funkcionalitu své webové aplikace. V následujících týdnech bychom se tak měli dočkat globálního rozšíření redesignu uživatelského rozhraní, zpřehlednění výsledků vyhledávání, LinkedIn Stories a nových funkcí pro zprávy.

LinkedIn: Jobs & Business News
LinkedIn: Jobs & Business News

LinkedIn svůj nový vzhled představil několik týdnů po Facebooku. Na rozdíl od této stále nejrozšířenější sociální sítě ovšem nesází na tmavý vzhled ani divoké změny v rozložení uživatelského rozhraní. Redesign odstraňuje původní modrou lištu v horní části obrazovky a nahrazuje ji čistou bílou. Nic tak již neodpoutává naši pozornost od příspěvků komunity – na kterých je ostatně princip LinkedIn postaven.

Nový vzhled LinkedIn

Mimo čistší design se vývojáři zaměřili na vyhledávání. Jeho výsledky nyní pokrývají všechny aspekty LinkedIn. Nemusíme se tak omezovat pouze na vyhledávání osob nebo pracovních pozic (ačkoli i zde přibudou některé parametry navíc) a využívat ho k dohledání skupin, událostí či obsahu.

LinkedIn nové funkce

Pravděpodobně největším překvapením, které LinkedIn přichystal jsou Stories neboli specifická forma fotek a videí, která po 24 hodinách zmizí. Stories či příběhy zde přitom mají sloužit jako nástroj pro utváření bližších vztahů se zákazníky a lidštějšího pohledu na firmu.

LinkedIn Stories

Posledních vylepšení se dočkal chat. Nový vzhled webové verze LinkedIn přinese možnost hromadné úpravy konverzací, jako je mazání, označování za přečtené či archivace. V rámci chatu pak bude možné i po odeslání mazat a upravovat jednotlivé zprávy. Přidávají se také rychlé reakce prostřednictvím emoji a  možnost přejít z chatu na videohovor s využitím platformy Microsoft Teams nebo Zoom.

Zaujal vás nový vzhled LinkedIn a novinky, které přináší?

Zdroj: Search Engine Journal

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)