LineageOS opět podporuje Xiaomi telefony. Vrátilo se celkem 12 zařízení

lineage os xiaomi telefony

Na začátku srpna byly odstraněny Xiaomi telefony z oficiální podpory LineageOS. A to kvůli žádosti DMCA, kteří měli problém s některými proprietárními komponenty. Vypadá to ale, že byl problém vyřešen, protože nyní bylo celkově 12 Xiaomi telefonů vráceno. Které to jsou?

LineageOS hlásí návrat Xiaomi telefonů

Naposledy se dostalo na oficiální podporu LineageOS pro OnePlus 6T a 7 Pro. Od té doby jsme se ještě dočkali majitelé telefonu LG G3 a Motorola Moto X 2014, kteří si můžou oficiálně stáhnout alternativní verzi systému běžící na Androidu 9 Pie. Kromě toho byla ukončena podpora pro LineageOS 15.1 u dvojice telefonů značky BQ. A to Aquaris X a Aquaris X Pro. Důvodem je přechod na stabilní verzi LineageOS 16.0.

lineageos 16.0

Největší novinkou poslední doby je ale u LineageOS návrat Xiaomi telefonů. Níže se nachází seznam celkem dvanácti telefonů s podporou. Mezi nimi nechybí ani oblíbené modely jako Poco F1, Mi A1 či třeba Mi 8.

Používáte na svém telefonu LineageOS?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)