TOPlist

Vyšel LineageOS 20. Přináší Android 13 i lepší fotoaparát

LineageOS 20 Android 13 fotoaparát Aperture

Vývojáři aktuálně nejpopulárnější alternativní podoby systému Android, LineageOS, se závěrem roku 2022 představili dvacátou verzi svého díla. Nejnovější varianta tohoto tzv. custom ROM v sobě ukrývá Android 13 včetně posledních čtvrtletních úprav QPR1 a mimo to má například i velmi šikovnou aplikaci pro fotografování. Jmenuje se Aperture (česky clona), je postavená na knihovně CameraX od Google a nahrazuje dosavadní nástroj Camera2.

LineageOS 20 Android 13 fotoaparát Aperture ukázka fotografování

Mezi další novinky v LineageOS 20 patří například bezpečnostní záplaty k prosinci 2022, nový ovládací panel pro hlasitost, vylepšený prohlížeč Jelly a Záznamník umí nahrávat WAV soubory ve stereo formátu. Současně se mění i pojmenování verzí. Po vzoru klasického Androidu zmizí dílčí označování s tečkou a dalšími číslicemi a v průběhu celého roku bude platit pouze celé číslo.

LineageOS 20 už v tuto chvíli podporuje celou řadu telefonů a tabletů. Jde například o Fairphone 4, Pixel 4, 4 XL, 4a, 5 a 5a, plus spoustu zařízení Motorola a OnePlus. Kompletní seznam změn i zařízení je k nalezení na blogu.

Které verze LineageOS jste vyzkoušeli?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)