Lineage OS: První oficiální buildy jsou ke stažení

Lineage OS – náhleďák

Lineage OS je komunitní verzí Androidu, která vstala jako fénix z popela starého známého CyanogenModu. Komunita, jež za vývojem stojí, oznámila ke konci minulého týdne, že během víkendu by mělo dojít k postupnému nahrání několika první oficiálních buildů systému. Spuštěn proto byl i portál k jejich stažení. A jelikož je víkend za námi, mrkneme se, pro kolik zařízení byly uvolněny oficiální buildy.

Lineage OS poprvé oficiálně

Dohromady bychom se měli dočkat více než 80 zařízení, které se budou těšit z oficiální podpory, a na kterých poběží buď Android 6.0 Marshmallow nebo Android 7.0 a 7.1 Nougat. Každý týden by měla být vypuštěna jedna nová Release Candidate (RC) verze s podepsanými privátními elektronickými klíči pro ověřování pravosti podpisu a pro kontrolu oprávnění. Root nebude součástí systému, ale bude možné ho aktivovat jednoduchým odděleným .zip souborem.

Lineage OS

A jak to tedy vypadá po prvním víkendu oficiálních buildů? Momentálně je na portálu pro stahování oficiálních buildů dostupných pět zařízení. Jsou jimi Nexus 6P, Nexus 5X, Xiaomi Redmi 1S, Motorola Moto G4/Plus a u nás neprodávaný, cloudový Nextbit Robin. Každé ze zařízení má zatím dostupné dvě oficiální verze systému – experimentální a nightly. Je dost možné, že během dnešního dne přibude třeba i několik nových zařízení.

Tým lidí, který za systémem Lineage OS stojí, je z velké části složen z původních tvůrců nedávno ukončeného komunitního systému CyanogenMod a z několika zaměstnanců ve stejné době uzavřené společnosti Cyanogen Inc. Toto rychlé nasazování oficiálních buildů má být mimo jiné jejich gestem, kterým by rádi poděkovali. A to konkrétně všem, kteří se podíleli na vzniku nového systému, který i když je na první pohled stejný jako CyanogenMod, na pozadí stojí velké množství změn.

A co vy, naši čtenáři? Je mezi aktuálně podporovanými zařízeními i to vaše? A pokud ano, budete flashovat první oficiální build?

Zdroj: androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)