Nové hybridní hodinky s WearOS od LG slibují výdrž baterie až 100 dní
- Zprávičky
- David Trlica
- 4.10.2018
- 2
Korejská společnost LG včera v noci představila své novinky pro podzim 2018. V první řadě to byl telefon LG V40, na který se podíváme hned v dalším článku. Nejprve tu však máme nové hybridní hodinky LG Watch W7. Na první pohled vypadají hodně dobře, jednak mají „chytrou“ část s podporou systému WearOS, dají se ale proměnit i do klasických analogových hodinek s výdrží až 100 dní. Takhle na papíře to zní velmi dobře. Jenže ve skutečnosti je zde hned několik problémů, které tyto hodinky sráží dolů ještě předtím, než jdou vůbec do prodeje.
LG Watch W7 měly nakročeno dobře. Výsledný produkt ale budí rozpaky
První zklamání přichází už u čipsetu, který se LG rozhodlo použít. Hodinky běží stále na starém Snapdragon Wear 2100. To bohužel znamená, že v „chytrém módu“ vydrží ani ne dva dny. Tento čipset pohání plnohodnotnou verzi WearOS. Displej má velikost 1,2 palce, jedná se o LCD s rozlišením 360 x 360 pixelů. Speciální jsou hodinky v tom, že nad displejem se nachází ještě analogová část, kterou LG vyrobilo ve spolupráci se švýcarskou firmou Soprod SA.
To zní nejprve jako super nápad, jenže už z prvních pohledů ze zahraničí to vypadá na šlápnutí vedle. Ano mají výhodu v tom, že pokud si necháte zapnutý pouze analogový režim, tak vydrží na jedno nabití až 100 dní. Jenže pokud chcete používat chytrou část s WearOS, tak ručičky hodinek žádným způsobem neodstraníte.
To by nemusel být problém, kdyby s tím systém hodinek dokázal pracovat a například by posunul ručičky nahoru či dolů, podobně jako to má Garmin u Vivomove HR. Jenže WearOS s analogovými ručičkami vůbec nepočítá, takže majitelům budou blokovat text a položky na displeji. Řešení LG je takové, že pomocí bočního tlačítka si můžete posunout obsah obrazovky nahoru či dolů.
Hodinky splňují certifikaci IP68, obsahují kompas, výškoměr a barometr. Na senzor srdečního tepu nebo na GPS můžeme zapomenout. Hodinky používají alespoň standardní 22mm řemínky, takže se dají libovolně měnit. Výše zmíněné problémy jako je podivná implementace analogového režimu, starý čipset nebo absence senzoru tepu a GPS by se dala zachránit nízkou cenou.
Jenže cena není nízká, ale spíše naopak. Patří mezi nejdražší WearOS hodinky na trhu, pokud nebudeme počítat speciální designové prvky od módních výrobců. Stojí 450 dolarů, což je v přepočtu s DPH cca 12 200 Kč. Do prodeje se dostanou v USA v půlce října, dostupnost na dalších trzích nebyla oznámena.
Co říkáte na hybridní hodinky LG Watch W7?
Zdroje: gsmarena.com, androidpolice.com
Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi
Komentáře (2)
Přidat komentář