Připravovaný LG V40 ThinQ s pěti fotoaparáty dokáže natáčet pohyblivé cinemagrafy

LG V40 ThinQ zadní trojitý fotoaparát

LG dovolilo nahlédnout na finální podobu své budoucí vlajkové lodě v několika oficiálních fotografií. LG V40 ThinQ přijde ve třech barevných variantách. Za zmínku též stojí, že telefon bude umět vytvořit pohyblivé cinemagrafy.

První oficiální obrázky LG V40 ThinQ ukazují trojitý fotoaparát na zadní straně

Začněme s oficiálními informacemi. Byl potvrzen 6,4 palcový displej a odhalena skutečnost, že se telefon objeví ve třech barevných variantách – platinově šedé, marocké modři a karmínově červené. LG dále vypustilo několik oficiálních obrázků své vlajkové lodě. Moc informací z nich vyčíst ale nejde, protože např. přední strana telefonu není vidět vůbec, takže si musíme vystačit jen se stranou zadní.

Na zadní straně můžeme vidět sestavu tří fotoaparátů s bleskem v jedné řadě, podobně jako jsme již viděli na LG V40 renderech. Na klasickém místě pod trojitým fotoaparátem lze spatřit čtečku otisků prstů. Záda telefonu by měla mít zesílený skleněný povrch se speciální matnou úpravou. Ta by měla být příjemnější na dotek, odolnější proti poškrábání a otisky by na ní neměly být příliš viditelné.

Ilustrační cinemagrafy.

Dále víme, že zadní fotoaparáty budou umět vytvořit pohyblivé cinemagrafy. Jde o fotografie v jejichž částech probíhá nějaký pohyb. Takový cinemagraf často dokáže vytvořit iluzi videa. Ostatně dva pohyblivé cinemagrafy pro ilustraci můžete vidět výše. Jejich tvorba je prý v podání LG V40 Thinq extrémně jednoduchá a zvládne ji každý. V aplikaci jen prstem označíte části ve kterých si přejete zachovat pohyb a o výsledek se postará software. LG ale není první – podobnou schopnost má i Moto Z3 Play nebo starší Lumie.

Na závěr máme jednu neoficiální informaci o použitých čočkách. LG V40 ThinQ bude mít vepředu dva fotoaparáty. Jeden umožní normální selfie fotografie, druhý ponese širokoúhlou (wide-angle) čočku s rozšířeným záběrem. Podobně to bude na zadní straně, kde každý z trojice fotoaparátů bude též odlišný. Jeden bude klasický, druhý širokoúhlý a třetí přinese několikanásobný zoom. LG v posledních letech poněkud ztrácelo pozice. Podaří se mu návrat v podobě LG V40 ThinQ? Uvidíme. Oficiální představení proběhne už v nejbližších dnech.

Vlastnili jste nějaký LG telefon? Jak jste s ním byli spokojení?

Zdroj: androidauthority.com (1, 2), twitter.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)