LG V20 přijde v září rovnou s Androidem 7.0 Nougat

lg_v20_ico

Koncem minulého týdne jsme informovali o očekávaném nástupci modelu V10, který se podle předpokladů měl jmenovat LG V20. Hlavním úkolem této “druhé vlajkové lodě” jihokorejského výrobce bude zachránit neuspokojivé prodejní výsledky modulárního telefonu LG G5. Na oficiálním webu společnosti se nyní objevila zpráva, která potvrdila, že nový model ponese označení V20. Kromě toho také uvádí, že díky úzké spolupráci s Googlem přijde na trh rovnou s horkou novinkou – Androidem 7.0 Nougat. Může se tak stát vůbec prvním chytrým telefonem, který bude mít nejnovější verzi systému hned po rozbalení z krabice.

LG V20 naváže na loňský model V10 LG V20 naváže na loňský model V10

Tisková zpráva je zatím k dispozici jen v korejštině a neobsahuje žádné obrázky, fotografie ani rendery očekávaného telefonu. Stejně tak chybí nejdůležitější o hardwarové výbavě. Víme, že LG V20 bude, stejně jako jeho předchůdce, disponovat duálním předním/selfie fotoaparátem. Bude to také vůbec první telefon s integrovaným 32bitovým digitálně analogovým Hi-Fi převodníkem, který by měl zajistit dosud nejlepší kvalitu zvuku. Samozřejmě nebude chybět výrazný rozlišovací prvek v podobě druhého malého displeje, což je dle zprávy rys, který zvyšuje vizuální zážitek uživatele.

LG V20 naznačuje, kdy se dočkáme Nugátu

Google sice zatím neoznámil, kdy přesně oficiálně představí Android 7.0 Nougat, ale tisková zpráva LG přeci jen mnohé napovídá. Pokud totiž LG V20 přijde v září (což je již oficiálně potvrzeno; novinka však patrně nebude dostupná hned na všech trzích), pak zařízení Nexus dostanou Android 7.0 někdy před tím – tedy v srpnu nebo na začátku září.

Připomeňme, že společnost LG Electronics vyráběla pro Google jeho referenční smartphony Nexus 4, Nexus 5 a loňský Nexus 5X. Konkurence však nespí a již v úterý v 18:00 představí největší rival Samsung na akci Unpacked svou novinku Galaxy Note 7. Který telefon se na trhu objeví dřív, je zatím otázkou.

Co myslíte, bude LG V20 řešením neutěšených hospodářských výsledků společnosti? Podaří se mu zlomit neúspěch dosavadní vlajkové lodě G5? Podělte se o své dojmy a názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, social.lge.co.kr, gadgets.ndtv.com, androidbeat.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (19)