LG oficiálně potvrzuje: nástupce V10 přijde v září

lg_v10_icon

Jihokorejská společnost LG včera publikovala své hospodářské výsledky za druhý kvartál roku 2016. Ty zatím nevypadají moc příznivě – celková provozní ztráta dosáhla 132 milionů dolarů, tedy asi 3,2 miliard korun. Důvodem jsou “zvýšené výdaje na marketing a poněkud pomalé počáteční prodeje modelu G5.” Ve výkazu zisku však výrobce očekává zlepšení situace, které má přinést mimo jiné i nový model řady V, tedy nástupce V10. Dočkat bychom se ho měli koncem tohoto čtvrtletí, tedy pravděpodobně v září.

LG V10 s parametry vlajkové lodě LG V10 s parametry vlajkové lodě

LG zatím neposkytlo o připravovaném smartphonu žádné další podrobnosti, nicméně některé zdroje spekulují o možných termínech vydání. Například zpráva, která se objevila před několika týdny, tvrdí, že firma posunula představení modelu V20 z původního termínu v říjnu na září. Důvodem této změny je hned několik faktorů – například má být představen nový iPhone. V20 sice takřka jistě nebude jeho přímým konkurentem, mohlo by se mu ale podařit odvést část pozornosti od novinek s jablíčkem ve znaku.

Zachrání nástupce LG V10 neúspěch vlajkové lodi?

S ohledem na skutečnost, že vlajková loď LG G5 se neprodává příliš dobře (některá média hovoří v souvislosti s G5 o “kroku vedle” či “chybě”), lze také předpokládat, že společnost bude chtít svým příznivcům poskytnout co možná nejdříve další možnost volby.

LG G5 byl patrně krokem vedle LG G5 byl patrně krokem vedle

Ohledně možných technických specifikací zatím nejsou známy žádné oficiální ani neoficiální údaje. Dokonce ani není potvrzeno, že se telefon bude jmenovat V20 (možná to bude V11, nebo něco úplně jiného). Skutečnost, že LG V10 má některé parametry na úrovni vlajkových lidí, ale rozhodně dělá z příštího modelu očekávaného nástupce. Společnost totiž slíbila, že letos představí dvě vlajkové lodi, takže je logické, že můžeme očekávat špičkové specifikace a maximální výkonnost.

LG V10 byl překvapivě oznámen v září 2015, pouhých pět měsíců po vydání LG G4. Telefon jsme pečlivě testovali a recenzovali v únoru tohoto roku. Přístroj se nejen v naší recenzi setkal s pozitivním přijetím především díky dobrým specifikacím a kvalitě zpracování. Zaujal především druhou obrazovkou, na kterou si uživatelé mohou nastavit své oblíbené aplikace. Koncem dubna se pak dočkal aktualizace na Android 6.0 Marshmallow.

Zdroje: androidauthority.com, lgnewsroom.com, theverge.com, phandroid.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)