TOPlist

LG to se smartphony zabalilo, s Androidem ale nekončí a představuje LG Ultra Tab

LG Ultra tab

Je to již více než rok co LG oznámilo, že uzavírá svou mobilní divizi a se smartphony (patrně) na vždy končí. Stále jsme však přesvědčeni, že je to velká škoda, neboť LG za dlouhá léta v oboru přišlo s celou řadou neotřelých řešení. Některá se sice ukázala jako slepá větev, našla se ale i taková, která lze označit za zásah do černého. Dost ale vzpomínání na minulost, teď se pojďme soustředit na budoucnost. LG nově s Androidem spojuje čerstvě představený tablet LG Ultra Tab.

LG Ultra Tab je tablet s podporou stylusu

Na rovinu přiznáváme, že výkonem novinka od LG nijak zvlášť neoslní. Uvnitř tabletu se totiž ukrývá čipset Qualcomm Snapdragon 680 a 4GB RAM. Úložiště pak nabízí 64GB prostoru rozšířitelného o microSD karty. Použit pak byl IPS displej o úhlopříčce 10,35″ a solidním rozlišením 2 000 x 1 200 px – z toho tedy plyne poměr stran 5:3. Škoda jen, že se jedná pouze o 60Hz panel. O kus zajímavěji pak zní informace o čtyřech hlasitých reproduktorech a 3,5mm jacku. Za vrchol výbavy tabletu se následně nezdráháme označit podporu Wacom stylusu. Ten si však bohužel musí uživatel dokoupit zvlášť.

LG Ultra tab

Konstrukce LG Ultra Tab je pak kovová a má tloušťku pouhých 7,1 mm. Plusový bod pak tabletu přičítáme za splnění odolnostního standardu MIL-STD 810G. Uvnitř odolné konstrukce se vedle zmíněného hardwaru ukrývá také 7 000 mAh baterie s podporou 25W nabíjení. Na zádech telefonu je umístěn 8MPx fotoaparát s podporou automatického ostření a na přední straně si své místo našla 5MPx selfie kamerka. Tablet dorazí na trh s předinstalovaným Androidem 12. Cena novinky byla na domácím trhu stanovena na v přepočtu přibližně 7 900 Kč.

LG Ultra tab

Dopadne podle vás LG s tablety lépe než se smartphony?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)