LG posunuje hranice. Senzor otisků prstů umístí do displeje

Senzor otisků prstů v displeji LG

Senzor otisků prstů se stal fenoménem posledních let – téměř všechny TOP modely telefonů jím disponují. Společnost LG se ale chce odlišit a umístit čtečku přímo do oblasti displeje.

Na zádech či v domácím tlačítku? Ani jedno!

Některé společnosti dávají přednost čtečce otisků prstů na zádech telefonů, jiné značky věří řešení v domácím tlačítku. Oba přístupy mají svá pro a proti a je vidět, že ani samotní uživatelé se na jednotném názoru neshodnou. S dobrou zprávou ale nyní přichází jihokorejská společnost LG. Ta totiž pracuje na řešení, které umožní integrovat čtečku otisků prstů přímo do displeje zařízení. Speciální vrstva s šířkou pouze 0,03 milimetru se přitom vměstná i pod ochranné sklo displeje, což přináší hned řadu výhod.

Čtečka již nyní nemusí být umístěna v žádném separátním prvku (na zádech) a zároveň ji není potřeba integrovat do žádného tlačítka. Díky tomu bude snazší například udržet smartphonu voděodolnost a paradoxně mohou být telefony i tenčí a pohlednější. LG nás navíc ujišťuje, že čtečka je stejně přesná jako současné technologie.

Čtečka otisků prstů v tlačítku u LG V10 Čtečka otisků prstů v tlačítku u LG V10

Senzor otisků prstů v displeji již příští rok?

Kdy se vlastně této technologie dočkáme v praxi? Jihokorejské LG sice oficiálně nesdělilo, kdy se telefonů s touto technologií dočkáme, předpokládá se však během jednoho roku. Pokrok se holt zastavit nedá.

Pomohlo by vám řešení čtečky otisků prstů v displeji?

Zdroj: theverge.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)