Menu

LG posunuje hranice. Senzor otisků prstů umístí do displeje

Senzor otisků prstů se stal fenoménem posledních let – téměř všechny TOP modely telefonů jím disponují. Společnost LG se ale chce odlišit a umístit čtečku přímo do oblasti displeje.

Na zádech či v domácím tlačítku? Ani jedno!

Některé společnosti dávají přednost čtečce otisků prstů na zádech telefonů, jiné značky věří řešení v domácím tlačítku. Oba přístupy mají svá pro a proti a je vidět, že ani samotní uživatelé se na jednotném názoru neshodnou. S dobrou zprávou ale nyní přichází jihokorejská společnost LG. Ta totiž pracuje na řešení, které umožní integrovat čtečku otisků prstů přímo do displeje zařízení. Speciální vrstva s šířkou pouze 0,03 milimetru se přitom vměstná i pod ochranné sklo displeje, což přináší hned řadu výhod.

Čtečka již nyní nemusí být umístěna v žádném separátním prvku (na zádech) a zároveň ji není potřeba integrovat do žádného tlačítka. Díky tomu bude snazší například udržet smartphonu voděodolnost a paradoxně mohou být telefony i tenčí a pohlednější. LG nás navíc ujišťuje, že čtečka je stejně přesná jako současné technologie.

Čtečka otisků prstů v tlačítku u LG V10

Čtečka otisků prstů v tlačítku u LG V10

Senzor otisků prstů v displeji již příští rok?

Kdy se vlastně této technologie dočkáme v praxi? Jihokorejské LG sice oficiálně nesdělilo, kdy se telefonů s touto technologií dočkáme, předpokládá se však během jednoho roku. Pokrok se holt zastavit nedá.

Pomohlo by vám řešení čtečky otisků prstů v displeji?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Tester0126

Tester0126 0

2.5.2016 14:19

Ať raději posunují hranici baterií…..

maran1

z aplikace
2.5.2016 14:50

Čtečka otisků prstů, je super věc, když máte doma malé děti, kteří chtějí na vašem telefonu stále hrát. Používám u S5 a mám od světelných dětských rukou klid. Čtečka integrovaná v houm tlačítku mi dává smysl, čtečka v displeji je rozhodně ještě lepší. Zato čtečka na zádech přístroje, mi alespoň v držáku v autě smysl nedává. Pro mě je to od LG rozhodně dobrý nápad. Uvidíme.

doubt2doubt

z aplikace
2.5.2016 15:02

faktux nikdo ti nebrání načíst do systému otisk toho tvého mini orgánu už nyní…

dunco

z aplikace
2.5.2016 15:09

To není pravej faktuž, to si na něho jenom ten šašek hraje 😵.

Mis012

z aplikace
2.5.2016 16:32

To budu muset kvuli precteni otisku sundavat dotytokovou vrstvu? :/

Rolf

Rolf 10

z aplikace
2.5.2016 19:32

no paráda, na zádech a nebo na tlačítku to není ono,bude dobré když ta čtečka jednou bude kdekoli přímo na displeji 🎸

JaroB

2.5.2016 19:35

odtlačky prstov…. najväčšia chobotina na svete dať na internet NEMENNÝ a trestne stíhateľný biometrický údaj…ŽIADNE android zariadenie NEMÁ HW chránené údaje z tohoto snímača …čiže je „voľne“ šíriteľný…a vo svetle stále prefíkanejšej hrozby open source systému je to riziko obrovské….u IOS sú tak isto tieto údaje odovzdané ale nieje možné aby sa k nim dostal „bežný“ hacker … vlády prístup majú, veď preto to bolo zavedené a ovečky sa chytili pekne :D

Ja čakám na biometrické skenovanie na základe ktorého nemôžeme byť trestne stíhateľný pokiaľ sa údaje dostanú do nesprávnych rúk….

Sitler

sitler 3

z aplikace
2.5.2016 23:17

JaroB: kdyby si nebyl blbý, věděl bys, že se neukládá obrázek otisku, ale jen kód na který je otisk převeden a je zpětně nerekonstruovatelny.

Zdenek1981

Zdenek1981 0

z aplikace
3.5.2016 7:58

Vsechno presunou na displej, tlacitka ctecku a pod displejem bude stejne 3cm nevyuzityho mista a bude to zavazet na plose displeje.

Sitler

sitler 3

3.5.2016 10:15

JaroB: nevim kdo z nas neumi cist. Pokud se fyzicky dostanu k tomu zarizeni, nahraju tam vlastni ovladaci prvek a vlastni funkce, tak samozrejme tu funkci zmenim.
Aneb opet je tu jediny slaby clanek a to uzivatel, ktery si do telefonu pusti neco, co bude chtit naprosto silena prava a superusera k tomu.
Takze prosim, nemel tu nesmysly o snadnem ziskani otisku, kdyz to tak snadne neni. Daleko jednodussi je uz sebrat sklenicku…

optimas

z aplikace
3.5.2016 16:56

maran1 ony se vyrábějí držáky co mají zezadu otvor právě pro tu čtečku kdybys náhodou nevěděl.

Uni

uni -52

3.5.2016 17:03

optimas: Tuhle jsem chtěl po výrobci držáku resp. pouzdra na kolo, zda se nezamysleli a neudělají pouzdro s MENŠÍM počtem otvorů (asi málo kdo potřebuje na kole připojovat sluchátka nebo USB kabel) a ty přijdeš s pochvalou za to, že je tam naopak ještě více děr:)

Jirka2014

z aplikace
4.5.2016 7:47

Šmarja pano aby vám to největšilo nějak rámečky o 0,000005 😃

RSS (komentáře k článku)