TOPlist

LG představilo webOS 6.0 pro své televizory. Jde prý o největší aktualizaci vůbec

lg operační systém

LG představilo na konferenci CES 2021 nové QNED LED televizory, které bude jako první pohánět systém webOS 6.0. Dle společnosti jde o tu vůbec nejvýznamnější aktualizaci od roku 2014, kdy vyšla první verze tohoto systému. Pojďme se tedy na novinky podívat.

LG představilo webOS 6.0

Televize se budou dodávat s novým ovladačem LG Magic Remote, který nabídne spoustu nových tlačítek a funkcí. První věc, které si všimnete zřejmě na první pohled je přítomnost nových tlačítek. Vzhledem k tomu, že webOS 6.0 podporuje Google Asistenta i Amazon Alexu, nachází se zde tlačítka obou dvou asistentů pro jejich rychlé vyvolání. Nad nimi jsou pak tlačítka pro služby Netflix, Amazon Prime Video, Disney Plus a LG. Funkce Next Picks dokáže detekovat váš vkus a doporučí vám z živého vysílání dva programy, kde běží zajímavý film či seriál a jeden titul pak z vámi používaných streamovacích služeb.

Funkce Magic Tap pak usnadní odesílání fotografií a videí z telefonu přímo do televize. Magic Explorer pak nabídne podrobnější informace o pořadu, který právě sledujete, jako jsou herci, místa natáčení a další zajímavosti. Aktualizace se dočkala také domovská obrazovka, která nabízí rychlejší přístup ke všem novým i stávajícím funkcím. Nejčastěji používáné aplikace budete mít hned po ruce a samozřejmě nebudou chybět ani doporučení. Nový systém webOS 6.0 bude dostupný ve většině televizí LG pro rok 2021. Jedná se o řady OLED, QNED Mini LED, NanoCell a UHD smart TV. Starší televizory zřejmě podporovány nebudou.

Co na nový systém říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)