LG G7 ThinQ recenze: Konkurenci se hravě vyrovná a potěší i cenou

LG G7 recenze

LG G7 ThinQ na našem trhu hraje tak trochu druhé housle. Přitom „na papíře“ se tento telefon jeví více než dobře a žádné zásadní slabiny neukazuje. Jedná se skutečně o neprávem opomíjený přístroj, který by si zasloužil více pozornosti? To se pokusíme odhalit v dnešní recenzi!

Obsah recenze telefonu LG G7 ThinQ

V balení naleznete i malý bonus

Obsah balení telefonu LG G7 ThinQ nijak zvlášť nevybočuje ze zajetých kolejí. Nalezneme zde telefon, rychlonabíječku společně s USB-C kabelem a sadu manuálů. Bonusem mohou být sluchátka, se kterými se v současnosti v balení telefonů setkáváme čím dál méně často. Majitele starších vlajkových modelů od LG pak zřejmě nepřekvapí, že se jedná o poměrně kvalitní sluchátka, která spoustě uživatelů na každodenní poslech bohatě postačí. Ostatně LG v tomto má již celkem pěknou tradici. V balení pak obdržíte také hadřík z mikrovlákna – a že jej budete potřebovat.

LG G7 ThinQ obsah balení

Sklo, kov, voděodolnost a ještě něco navíc

Kapitolu konstrukce začneme trochu netradičně náhledem na odolnost telefonu. Zajímavostí LG G7 ThinQ je, že splňuje nejen certifikaci IP68, která deklaruje úplnou prachuvzdornost a voděodolnost dle výrobcem určených podmínek (zde standardní ponoření do hloubky 1 metr na 30 minut) . Vedle toho se může pochlubit také americkou armádní normou MIL-STD 810G. Tou se obvykle chlubí spíše „obrněné“ telefony, které jsou na první pohled uzpůsobeny pro náročné pracovní nasazení. Tato norma vyžaduje řadu náročných zkoušek, z těch nejzajímavějších můžeme vyjmenovat například test v solné mlze, odolnost vůči vibracím a pádu nebo použití za extrémních teplot včetně teplotního šoku.

LG G7 ThinQ zadní strana

Přední i zadní strana telefonu je kryta tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 5 a rám telefonu je tvořen hliníkem s lesklou povrchovou úpravou. Konstrukce tedy na první pohled nijak nevybočuje ze zažitých standardů. Dočkali jsme se také displeje zabírajícího přes 82% plochy přední strany telefonu. U LG mu pro změnu říkají FullVision a ani zde, po vzoru mnoha konkurentů, nechybí výřez pro senzory, přední kamerku a telefonní reproduktor. Podobně jako u nedávno recenzovaného telefonu Samsung Galaxy A6+ také zde se nalézá osamocené tlačítko napájení na pravém boku. Tlačítka pro regulaci hlasitosti se přesunula na bok levý. Spolu s těma tam nalezneme také třetí tlačítko sloužící pro rychlou aktivaci Google Asistenta.

LG G7 ThinQ výřez

Čtečka otisků prstů nezklame

Duální fotoaparát na zádech telefonu je doplněn o infračervené ostření a nechybí ani přisvětlovací LED. Modul fotoaparátu mírně vystupuje nad povrch zad, nejedná se však o nic hrozného a výstupek nevadí ani při používání telefonu položeného zády na stole. Kousek pod modulem fotoaparátu pak nalezneme čtečku otisků prstů. LG nevymýšlelo vymyšlené, a tak je čtečka kulatá, dostatečně rozměrná a pohodlně dosažitelná ukazováčkem pravé ruky. Rychlost odemknutí i přesnost rozpoznání otisku jsou na velmi dobré úrovni – takové jakou bychom očekávali od každého telefonu s cenou nad 10 tisíc korun. Čtečka si dokonce poradí i s mokrým prstem.

LG G7 ThinQ čtečka otisků

Barevné varianty telefonu LG G7 ThinQ

V současnosti se velké oblibě těší smartphony hrající pestrými barvami a tohoto trendu hodlá využít také LG G7 ThinQ. Příkladem může být právě testovaná barevná varianta s názvem „New Morrocan Blue“. Byť na fotografiích vypadá telefon jako jasně modrý, ve skutečnosti mění barvy od tmavě modré, přes světle modrou až téměř po tyrkysovou. Poměrně výrazná by měla být také červená verze označená jako „Raspberry Rose“. Pro konzervativnější zákazníky je pak k dispozici telefon také v šedé „New Platinum Grey“ a černé „New Aurora Black“.

LG G7 ThinQ barevné varianty

Zajímavé příslušenství pro LG G7 ThinQ

Pro telefon LG G7 ThinQ je na našem trhu dostupná celá řada příslušenství. Zaujmout by vás mohly například klasické Qi bezdrátové nabíječky, či třeba držák do auta iOttie Easy One Touch 4 s integrovaným bezdrátovým nabíjením. K dispozici je pochopitelně také celá řada pouzder a obalů. Od základních TPU vaniček přes flipová pouzdra (například od známého výrobce Nillkin) až po vícedílná polykarbonátová pouzdra, která obklopí váš telefon ze všech stran a zvýší jeho ochranu vůči pádům. K dispozici je také řada temperovaných skel. Od těch čínských za pár korun až po značková PanzerGlass s cenou blížící se tisícovce.

LG G7 ThinQ přsílušenství

Skvělý displej se výřezu neubránil

Telefon LG G7 ThinQ disponuje IPS displejem s úhlopříčkou 6,1″ a vysokým rozlišením QHD+ neboli 3120×1440 px. Takto vysoké rozlišení displeji dodává jemnost obrazu 564 ppi. Displej je navíc obohacen o Dolby Vision a HDR10, což v kombinaci se správným obsahem zaručuje obraz s opravdu živými barvami. Celkově nelze displej telefonu LG G7 ThinQ hodnotit jinak než na výbornou. Vedle ostrého obrazu a skvělých barev totiž nabídne také velmi dobrou čitelnost na slunci i pozorovací úhly. Pro někoho bohužel, pro jiného možná bohudík se LG G7 ThinQ neubránil výřezu v displeji. Podobně jako u jiných telefonů s tímto módním výstřelkem, také zde lze výřez skrýt. Avšak v tomto případě je skrytí funkční víceméně jen v prostředí samotného systému – u většiny aplikací se okolí výřezu běžně obarvuje dle konkrétní aplikace a výřez je tak jasně zřetelný. Navíc se stále setkáváme s tím, že si některé aplikace s výřezem neumí poradit a tak výřez například překrývá některé informace, nebo se roztažení obrazu mění v závislosti na tom, zda chce daná aplikace v místě, kde se výřez nachází zrovna zobrazit nějakou informaci či ne.

LG G7 ThinQ displej

Zvuk je další předností telefonu LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ se může chlubit nejen velmi kvalitním displejem, ale také zvukem. Za to z velké části vděčí Hi-Fi Qaud DAC (digital to analog converter). Díky tomu telefon nabídne velmi dobrý zvukový výstup do sluchátek, a navíc se jedná o jeden z několika málo telefonů, který je bez problému použitelný jako zdroj hudby i pro kvalitní náhlavní sluchátka. Další pochvalu si od nás LG G7 ThinQ zaslouží také za kvalitu zaznamenávaného zvuku, která je rovněž na výborné úrovni. Do třetice všeho dobrého pak musíme zmínit také Poměrně slušnou kvalitu hlasitého reproduktoru.  LG jej nazývá Boombox a jeho kouzlo spočívá v tom, že využívá vnitřního prostoru v telefonu jako rezonanční komoru. Celkově je pak reprodukce hlasitá, a dokonce jsou přítomny i jemné basy. Díky tomu si hlasitý reproduktor v LG G7 ThinQ vysloužil certifikaci známou společností DTS.

Hardware LG G7 ThinQ – jen to nejlepší

Zatím jsme LG G7 ThinQ žádnou velkou pihu na kráse nenalezli a nezmění se to ani u výčtu hardwarové výbavy. Testovaný telefon totiž ve svém nitru ukrývá dobře známý a velmi výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 845. Ten telefonu dodá dostatek výkonu prakticky na jakoukoli činnost, která vás napadne, včetně hraní nejnovějších her. Výkonnému čipsetu sekundují 4 GB operační paměti společně s 64GB interním úložištěm. V tomto směru je náš trh trochu ochuzen, jelikož na vybraných zahraničních trzích je telefon dostupný také ve verzi s 6 GB RAM a 128GB úložištěm.

LG G7 ThinQ zadní strana

Podporuje LG G7 ThinQ Dual-SIM?

Druhým zklamáním, které nám u nás dostupná verze přinesla je absence Dual-SIM. Na vybraných trzích je přitom telefon dostupný i ve verzích s podporou dvou SIM karet. Zde nalezneme pouze slot na jednu SIM a paměťovou kartu pro rozšíření vnitřního úložiště. Zbylá konektivita je však špičková. Začít můžeme s povinným USB-C konektorem spárovaným s USB 3.1 řadičem pro rychlé datové přenosy či 3,5mm jackem, ze kterého se pomalu stává spíše milé překvapení. Bezdrátová konektivita zahrnuje dvoupásmovou Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 s podporou kodeku AptX HD či NFC. Příjem mobilního i GPS signálu je na velmi dobré úrovni, a i v hůře pokrytých místech si LG G7 ThinQ vede nadprůměrně dobře. Pochválit musíme také velmi rychlé a přesné určování polohy prostřednictvím GPS, dále je přítomna rovněž podpora GLONASS a BDS.

Specifikace telefonu LG G7 ThinQ

[aps_product_sz id=“491618″]

LG G7 ThinQ AnTuTu Benchmark

Celkově CPU GPU UX MEM
LG G7 ThinQ 243 969 bodů 78 929 104 696 52 539 7 805
Xiaomi Poco F1 266 227 bodů 93 457 106 768 56 432 9 570
Samsung Galaxy Note 9 239 634 bodů 82 378 125 859 53 297 7 899
OnePlus 6 285 552 bodů 91 476 125 859 58 072 10 145
Honor 10 204 196 bodů 69 733 75 746 45 251 13 466
Nokia 7 Plus 141 037 bodů 64 759 29 876 38 959 7 443

LG G7 ThinQ je sprinter, ne maratonec

Baterie telefonu LG G7 ThinQ nabídne, dnes spíše podprůměrnou, kapacitu 3000 mAh. Již z toho pravděpodobně odtušíte, že testovaný přístroj rozhodně nebude lámat rekordy ve výdrži na jedno nabití. Stejně jako kapacita, také reálná výdrž telefonu bez napájecího adaptéru je přinejlepším průměrná. Od rána do večera s telefonem nevydrží nároční uživatelé, kteří jej za celý den nepustí z ruky a problém budou pochopitelně také náruživí hráči. I tak si ale troufneme tvrdit, že naprosté většině uživatelů baterie do večera vydrží a ještě budou mít více než dostatečnou rezervu. Když jsme na konci dne připojovali nabíječku my, obvykle telefonu zbývalo okolo 20 % energie. A to jsme jej rozhodně nijak nešetřili – telefon byl neustále online a čas zapnutí obrazovky se pohyboval mezi 3,5 až 4,5 hodinami denně. Baterie tedy rozhodně není velkou vadou na kráse jinak špičkového LG G7 ThinQ. Plné nabití z 15 na 100% zabere originálnímu adaptéru 1 hodinu 13 minut.

Systém Android 8.0 Oreo a nadstavba LG UX

V době psaní recenze na testovaném telefonu LG G7 ThinQ běžel Android 8.0 Oreo přičemž bezpečnostní Android aktualizace byla z května tohoto roku. Pro ty co nemají příliš zkušeností s aktuální produkcí LG na poli smartphonů  bychom grafickou nadstavbu LG UX připodobnili k prostředí dalšího korejského giganta – Samsungu. Také LG se totiž rozhodlo jít cestou odlehčení a v telefonu se nalézá jen minimum „balastu“ neboli potenciálně nechtěných aplikací. Zbytek jsou buď nutné systémové aplikace či veskrze užitečné nástroje. Lehkost a jistá svěžest se pak promítla i do samotného designu grafického rozhraní. Ten si pochopitelně můžete uzpůsobit dle svého prostřednictvím témat.

Oproti většině výrobců si však LG zachovává členění nastavení telefonu do záložek podle kategorií. Musíme se však přiznat, že tento styl nám příliš nevyhovoval a raději jsme přepnuli na klasické zobrazení nabídky nastavení. Není však na škodu mít na výběr a zejména dlouholetým uživatelům smartphonů LG by právě varianta se záložkami mohla vyhovovat více. Podobně nás těší možnost vybrat si rozvržení launcheru a to buď klasiku s vysouvací nabídkou aplikací, či v současnosti velmi populární volbu se všemi aplikacemi vyskládanými na jednotlivých plochách launcheru.

Přívětivý a svižný systém

Když už jsme zmínili launcher, nesmíme vynechat ani jeho obrazovku nazvanou Smart Bulletin. Tím LG po vzoru jiných výrobců nahradilo obrazovku Google Now (na tu se ostatně dostanete stisknutím tlačítka na levém boku) a stejně jako například u Samsungu či Xiaomi zde naleznete přehled z různých aplikací. Chybět nesmí předpověď počasí, hudební přehrávač, kalendář, karta fitness aplikace či dokonce možnost automatizace telefonu. Další vychytávkou, která však také není úplně originálním nápadem LG, je obrazovka vyvolaná po tažení prstem shora dolů. Zde je k dispozici vyhledávání v telefonu i na webu, oblíbené kontakty, poslední sms zprávy či naposledy použité aplikace a navštívené weby. V neposlední řadě musíme zmínit také integrovaný ekvalizér s celou řadou funkcí jako normalizace hlasitosti, digitální filtr či vyvážení zvuku. Přítomen je také prostorový zvuk DTS:X 3D Surround či aktivace Hi-Fi Quad DAC pro optimalizaci zvuku.

Celkově máme z prostředí dobrý pocit. Jistě, zaryté odpůrce nadstaveb na Androidu asi nijak neoslní, ale běžný uživatel se zde bude velmi rychle cítit jako doma a po chvíli se mu telefon bude i právě díky promyšlenému prostředí opravdu příjemně používat. Tomu dopomůže také velmi zdařilá optimalizace. Běh systému je maximálně svižný a veškéré animace naprosto plynulé. Zrovna tak se stabilitou jsme neměli ani při solidním zaplnění aplikacemi absolutně žádný problém.

Jak LG G7 ThinQ fotí a natáčí video?

Již od LG G5 láká tento jihokorejský výrobce na jednu vlastní specialitu spojenou s fotoaparátem – objektiv s širokým úhlem záběru a nejinak je tomu i v případě LG G7 ThinQ. Objektiv se 107° úhlem záběru nabízí světelnost f/1.9 a pojí se s 16MPx snímačem. Druhý, 71° objektiv má vynikající světelenost f/1.6 a je rovněž spárován se 16MPx fotočipem. Primárnímu fotoaparátu se standardním úhlem záběru navíc pomáhá také optická stabilizace, zatímco sekundární, širokoúhlý, se musí obejít bez ní.

LG G7 ThinQ fotografování

Fotografie

Níže si můžete prohlédnout porovnání fotografií se standardním a širokým úhlem záběru focené ze stejného místa. Hlavním účelem širokoúhlého fotoaparátu je pochopitelně dostat toho do záběru z daného místa co nejvíc a s tím se pojí i menší deformace obrazu. Do záběru s efektem rybího oka mají tyto snímky ale ještě poměrně daleko. Vzhledem k nižší světelnosti a chybějící optické stabilizaci si pak v tomto režimu fotoaparát telefonu nevede moc dobře při focení za špatného světla či blízkých objektů na hranici makro snímku, k tomu však ani není tento sekundární objektiv určen.

Při běžném focení si fotoaparát telefonu LG G7 ThinQ vede velmi slušně. Pochválit můžeme věrné, nepřesaturované barevné podání či solidní dynamický rozsah. Za dobrých světelných podmínek je telefon schopen pořídit opravdu pěkné, ostré snímky s velkým množstvím detailů. Zrovna tak velmi dobře funguje portrétní režim, který rozmaže pozadí za fotografovaným objektem. Ne úplně dobře si tento režim vede při focení za zhoršených světelných podmínek, kdy jsme se často setkávali například s rozmazanými okraji  focených objektů či „duchy“.

Video

Pochválit si LG G7 ThinQ zaslouží také v oblasti natáčení videa a to zejména za možnost pořizování 4K videa při 60 FPS. S telefonem tak dokážete pořídit velmi ostrý a plynulý videozáznam, navíc i s kvalitním zvukem. Bohužel optická stabilizace funguje maximálně do 4K při 30FPS a její absence je pak znát. Video lze pořídit také za použití širokoúhlého objektivu, přepínat mezi objektivy během pořizování videa sice možné není, to však nepovažujeme za příliš velké mínus.

LG G7 ThinQ – ukázka videa (4K, 60 FPS)

LG G7 ThinQ - ukázka videa (4K, 60 FPS)

Fotoaplikace

Aplikace fotoaparátu je na první pohled přehledná a intuitivní. Fotoaparát vám sám nabízí různé režimy na základě focené scény a to včetně automatického HDR. Vedle toho je zde přítomna také podpora umělé inteligence. Ta se snaží posunout fotografie ještě o něco dál na základě analýzy scény a jednotlivých objektů. V praxi se nám však snímky vyfocené s pomocí umělé inteligence ne vždy líbily více než ty bez jejího využití. Obvykle za to mohla vyšší saturace či občasné sklony k přepalům. Chybět nemůže ani manuální režim, byť spíše se základními možnostmi. Zajímavostí je pak integrace Google Lens. Za pomoci této funkce můžete například extrahovat text z vyfoceného dokumentu, skenovat QR a čárové kódy nebo vyhledat na webu produkty, rostliny či zvířata.

Cena LG G7 ThinQ a konkurence

Příjemné překvapení na nás čekalo při pohledu na cenovku LG G7 ThinQ. Telefon totiž lze v oficiálním obchodě zakoupit za velmi solidních 14 490 Kč s DPH. To je, s přihlédnutím k nesporným kvalitám telefonu, přinejmenším velmi rozumně nastavená cena.

Prvním konkurentem může být pomaličku dosluhující OnePlus 6. Tento telefon ve verzi s 6GB RAM a 64GB úložištěm seženete z oficiálního e-shopu za v přepočtu přibližně 13 500 Kč, tedy o tisícovku levněji než dnes recenzované LG G7 ThinQ. Za onu tisícovku pak od LG dostanete navíc bezdrátové nabíjení či o něco lepší displej.

oneplus 6

Pochopitelně nesmíme opomenout ani největšího rivala LG alias Samsung. Model Galaxy S9+ nabídne oproti LG nepatrně lepší displej stereo reproduktory či o něco lepší fotoaparát. Na druhou stranu LG ani v jedné kategorii za Samsungem nijak výrazně nezaostává a přitom stojí o rovných 5 tisíc méně. S takto velkým cenovým rozdílem je tedy více než na pováženou, zda se příplatek skutečně vyplatí.

Samsung Galaxy S9 displej

Závěr recenze LG G7 ThinQ

Na závěr nám nezbývá než konstatovat jediné – LG G7 ThinQ se opravdu povedlo. Telefon se vyvaroval jakýchkoli zbytečně bolestivých kompromisů a přináší skvělý mix výkonu, výbavy a ceny, to vše navíc ve velmi atraktivním a odolném kabátku.

Mezi plusy, které bychom rádi vyzdvihli se jednoznačně řadí zvýšená odolnost při zachování atraktivního těla, krásný displej s vynikající čitelností na slunci. Ocenit musíme také kvalitní audio a to jak z hlasitého reproduktoru, tak i z 3,5mm jacku. Rovněž fotoaparát s širokoúhlým objektivem je celkově více něž schopný. Někdo by mohl namítat, že například optické přiblížení by bylo v praxi lépe využitelné a možná má i pravdu, jelikož bude záležet na každém uživateli co ocení víc. My jsme však rádi za další zajímavou a nevšední funkci, kterou se LG od své konkurence odlišuje. V neposlední řadě stojí na straně LG také skvělý výkon a velmi dobrá optimalizace. Záporů není mnoho, z těch pro nás největších bychom mohli jmenovat třeba absenci Dual-SIM varianty na našem trhu, lehce podprůměrnou výdrž na jedno nabití či výřez v displeji, respektive (ne)připravenost systému na něj.

Klady

+ výkon a optimalizace
+ zvýšená odolnost včetně MIL-STD 810
+ kvalitní fotoaparát
+ natáčené video

+ displej
+ zvuk
+ bezdrátové nabíjení

Zápory

– absence Dual-SIM
– výdrž na baterii
– nepřipravenost systému na výřez v displej

Za zapůjčení děkujeme společnosti LG.

Jak se vám líbí LG G7 ThinQ?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)