LG G5: Přichází společně s početnou rodinou

lg-360-cam-9

Konference společnosti LG na právě probíhajícím veletrhu MWC byla poměrně bohatá. Vedle nejočekávanějšího představení, jehož předmětem se stal poslední model vlajkové lodi telefonu LG G5, totiž přišla řada také na zařízení, která se nazývají jeho kamarády. Pomocí nich budeme moci funkce samotného telefonu posunout ještě o krůček dál. Na jaké příslušenství se tedy můžeme těšit?

LG 360 Cam

Prvním přístrojem spadajícím do kategorie přátel LG G5 je minimalistická 360° kamera LG 360 Cam. Ta dokáže na první pohled zaujmout líbivým designem a umožní pohodlné zachycení 360° fotografií a videí, které můžeme ihned sdílet nejen s přáteli, ale také se službami Google Street View a YouTube 360.

phpxfq0cl

O samotné fotografie a videa se postará dvojice 13MPx snímačů s úhlem čočky 180 stupňů. Náš obsah bude ukládán na Micro SD karty a možnost přenášení obsahu do PC bude umožněna také pomocí kabelu s konektorem USB-C. O dostupnosti a ceně prozatím nejsou známy žádné informace.

LG 360 VR

Také druhý kamarád telefonu LG G5 si pohrává se 360° technologií. Speciální brýle pro virtuální realitu LG 360 VR však neslouží k tvorbě vlastního obsahu, nýbrž k jeho prohlížení. Tento headset se od své konkurence chce odlišit především svým jednoduchým zpracováním a nízkou hmotností (pouhých 100 gramů).

LG G5 360 VR

Ostatní funkce jsou již důvěrně známé a očekávat tak můžeme klasické prohlížení VR obsahu, podobně jako to umožňují ostatní zařízení tohoto typu. Propojení brýlí s telefonem bude probíhat pomocí USB-C konektoru. Výjimkou není ani přítomnost zvukového výstupu. S informacemi o ceně a dostupnosti je to bohužel stejné jako v případě kamery.

LG RollingBot

Robotický dron RollingBot na první pohled může připomínat robota Sphero. LG RollingBot ovšem posouvá zábavu spojenou s ovládáním valící se kuličky o krůček dál. Novinka totiž disponuje IP kamerou a lze snadno bezdrátově ovládat. Naši domácí mazlíčci zase ocení přítomnost svítícího laseru nebo vlastního reproduktoru.

lg-camera-ball-3

LG Smart Controller

Poslední příslušenství je prozatím ve fázi prototypu. Jedná se o chytrý ovladač, s jehož pomocí můžeme snadno ovládat létající drony. Zárukou kvality může být také fakt, že na přístroji LG spolupracuje se společností Parrot.

dsc1161

Co říkáte na zařízení přicházející s telefonem LG G5?

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)