LG G4 předčasně odhaleno, nabídne záda z pravé kůže

LG G4 titul 2

LG G4 je bezesporu jedním z nejočekávanějších smartphonů letošního roku. Společnost LG naplánovala jeho premiéru na 28. dubna a pomalu nás na ni začala lákat, například informacemi o použitém fotoaparátu. Nyní se jí však omylem podařilo v předstihu prozradit mnohem víc, než sama zamýšlela. Na oficiálních stránkách LG se totiž objevily produktové stránky věnované právě modelu G4. O tom, že se jednalo o (pro společnost) politováníhodnou nehodu, svědčí mimo jiné také fakt, že byly tyto stránky po pár hodinách staženy. A co všechno jsme se tedy o LG G4 dva týdny před jeho oficiální premiérou dozvěděli? Není toho málo!

LG G4

Tak předně design přístroje se i nadále ponese v duchu předchůdců v podobě LG G2 a G3. I nadále tak nalezneme zapínací tlačítko spolu s kolébku hlasitosti na zadní straně přístroje pod primárním fotoaparátem a spolehnout se také můžeme na přední stranu, jejíž plochu takřka maximálně využívá displej. Úplnou novinkou je však použití prošívané pravé kůže na zádech přístroje. Ta bude k dispozici hned v několika barevných variantách. Pokud však patříte ke konzervativnějším zákazníkům, kteří kůži na zádech telefonu neocení, nebojte, k dispozici bude také varianta opatřená klasickými, s nejvyšší pravděpodobností plastovými, zády. Zatím však pochopitelně nemáme informace o dostupnosti jednotlivých variant. Lze však předpokládat, že kožená záda nebudou otázkou jen nějaké limitované edice a to už jen dle důrazu, které na ně LG klade nejen na předčasně zveřejněných stránkách, ale také v pozvánce na tiskovou konferenci, kde jsme kožený povrch mohli rovněž spatřit. Snímky naopak vylučují použití zabudovaného stylusu, o němž se už dlouho spekuluje, to však nutně nemusí znamenat, že LG skutečně nepřipravuje smartphone odvozený od G4 doplněný právě o stylus (jenž byl před časem spatřen na uniklých fotografiích). To už však zabíháme do spekulací a nepotvrzených informací.

LG G4 1

Kromě designu jsme se dozvěděli o LG G4 také řadu technických informací. Displej bude mít stejně jako u předešlé a stále ještě aktuální vlajkové lodi G3 úhlopříčku 5,5″, zachováno zůstane rovněž extrémně jemné QHD (2560 x 1440 px) rozlišení a IPS technologie. I přes displej s takto velkou úhlopříčkou má zařízení v rukou působit “přirozeně a pohodlně”. Svůj díl na tom budou mít i rozměry činící 149,1 x 75,3 x 8,9mm, hmotnost je prozatím neznámá.

Fotoaparát o rozlišení 16 MPx a objektivem o světelnosti f/1.8 opět doplní laserové ostření a dvojce tónových LED přisvětlovacích diod. Nejednoho uživatele dozajista potěší informace, že telefon disponuje vyměnitelnou baterií. Ta má kapacitu 3000 mAh, což ovšem vzhledem k použitému displeji není úplně vysoká hodnota a bude tak velmi záležet na optimalizaci spotřeby. V LG nezapomněli ani na slot na microSD paměťové karty.

LG G4 10

Ani pro LG G4 nebude chybět dokoupitelné příslušenství v podobě pouzdra QuickCircle. Stojánek s microUSB na zadní straně zase potvrzuje přítomnost podpory bezdrátového nabíjení.

Uniklé produktové stránky bohužel nepotvrdily použití chipsetu Snapdragon 810 ani 3GB operační paměti RAM, avšak bylo by velkým překvapením, pokud by LG G4 používalo jiný hardware.

Co na nové LG G4 říkáte?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (33)