TOPlist

LG G3: nové funkce na šesti videích

lg_g3_ico

Vyznáte se v názvech nových funkcí, se kterými přichází vlajková loď LG G3, která bude v Česku oficiálně představena v rámci naší Android Roadshow? Říkají vám něco pojmy jako „Smart Notice“, obaly s funkcí „QuickCircle“, „Guest Mode“, „Dual Window“, nebo „Knock Code“? Jihokorejský výrobce připravil prezentaci výše uvedených funkcí, jakož i novou klávesnici „Smart Keyboard“, která se přizpůsobuje nejen podle jazyka, ale i podle způsobu psaní.

Smart Notice

Inteligentní oznámení neboli Smart Notice slibují, že budou uživateli dodávat užitečné informace ještě předtím, než je bude potřebovat. Jako příklady jsou uváděny údaje o počasí, upozornění a připomínky zmeškaných nezodpovězených hovorů.

LG G3 : Smart Tips – Smart Notice

LG G3 : Smart Tips - Smart Notice

Obaly QuickCircle

Obaly podporující funkci QuickCircle nabízejí snadný a rychlý přístup k vybraným informacím, aniž by bylo nutné je otevírat. Kromě času, data a počasí, jejichž zobrazení může mít různý vzhled, lze přes kruhový výřez přistupovat k některým funkcím, jako je hudební přehrávač, telefon, fotoaparát, či aplikace pro správu SMS.

LG G3 : Smart Tips – QuickCircle™ Case

LG G3 : Smart Tips - QuickCircle™ Case

Klávesnice Smart Keyboard

Klávesnice Smart Keyboard slibuje rychlejší a jednodušší psaní na dotekové obrazovce. Uživatel například může ovládat výšku klaviatury, dokončovat slova pouhým tahem prstu, nebo rychle opravovat překlepy s funkcí Quick Move.

LG G3 : Smart Tips – Smart Keyboard

LG G3 : Smart Tips - Smart Keyboard

Režim Dual window

Režim Dual window dovoluje používat dvě různé aplikace na jedné obrazovce, čímž částečně obchází omezení systému Android, který umí na popředí zobrazit vždy právě jeden program. Do tohoto módu přepnete dlouhým (2 sekundy trvajícím) podržením tlačítka Zpět. Poté se otevře nabídka s programy, které lze přetažením otevřít v horní nebo dolní polovině displeje. Na videu lze vidět paralelní sledování videa na portálu Youtube a chatování skrze Hangouts či surfování po dvou různých webech najednou.

https://www.youtube.com/watch?v=WRINwyfnJZk

Ochrana soukromí Guest Mode

Chránit své soukromí můžete s telefonem LG G3 díky režimu Guest Mode, do kterého se dostanete odemknutím telefonu speciální kombinací poklepů („Knock Code“). V tomto módu se uživatel dostane pouze k vybraným aplikacím. Můžete si tak nastavit seznamy programů pro různé situace, nebo vytvořit omezený profil pro případ, že telefon někomu půjčíte k prohlédnutí.

LG G3 : Smart Tips – Guest Mode

LG G3 : Smart Tips - Guest Mode

Odemykání telefonu LG G3 skrze KNOCK Code

Telefon LG G2 přišel s odemykáním obrazovky pouhým poklepáním na displej („Knock ON“). Výrobce si tak mohl dovolit přesunout tlačítka pro rozsvěcení/zhasínání displeje respektive probouzení/uspávání telefonu na zadní stranu. Další verze „odemykání poklepáním“ již přichází se vzory, takže k odemknutí telefonu nestačí jen poklepat na obrazovku, ale je nutné „vyťukat“ předem definovaný obrazec složený ze tří až osmi klepnutí. Celkem je k dispozici více než osmdesát tisíc kombinací, čímž by měla být zaručena bezpečnost.

https://www.youtube.com/watch?v=BRQNHyAt6Fw

Zdroje: Android Headlines, Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)