Menu

LG G3: nové funkce na šesti videích

Vyznáte se v názvech nových funkcí, se kterými přichází vlajková loď LG G3, která bude v Česku oficiálně představena v rámci naší Android Roadshow? Říkají vám něco pojmy jako “Smart Notice”, obaly s funkcí “QuickCircle”, “Guest Mode”, “Dual Window”, nebo “Knock Code”? Jihokorejský výrobce připravil prezentaci výše uvedených funkcí, jakož i novou klávesnici “Smart Keyboard”, která se přizpůsobuje nejen podle jazyka, ale i podle způsobu psaní.

Smart Notice

Inteligentní oznámení neboli Smart Notice slibují, že budou uživateli dodávat užitečné informace ještě předtím, než je bude potřebovat. Jako příklady jsou uváděny údaje o počasí, upozornění a připomínky zmeškaných nezodpovězených hovorů.

Obaly QuickCircle

Obaly podporující funkci QuickCircle nabízejí snadný a rychlý přístup k vybraným informacím, aniž by bylo nutné je otevírat. Kromě času, data a počasí, jejichž zobrazení může mít různý vzhled, lze přes kruhový výřez přistupovat k některým funkcím, jako je hudební přehrávač, telefon, fotoaparát, či aplikace pro správu SMS.

Klávesnice Smart Keyboard

Klávesnice Smart Keyboard slibuje rychlejší a jednodušší psaní na dotekové obrazovce. Uživatel například může ovládat výšku klaviatury, dokončovat slova pouhým tahem prstu, nebo rychle opravovat překlepy s funkcí Quick Move.

Režim Dual window

Režim Dual window dovoluje používat dvě různé aplikace na jedné obrazovce, čímž částečně obchází omezení systému Android, který umí na popředí zobrazit vždy právě jeden program. Do tohoto módu přepnete dlouhým (2 sekundy trvajícím) podržením tlačítka Zpět. Poté se otevře nabídka s programy, které lze přetažením otevřít v horní nebo dolní polovině displeje. Na videu lze vidět paralelní sledování videa na portálu Youtube a chatování skrze Hangouts či surfování po dvou různých webech najednou.

Ochrana soukromí Guest Mode

Chránit své soukromí můžete s telefonem LG G3 díky režimu Guest Mode, do kterého se dostanete odemknutím telefonu speciální kombinací poklepů (“Knock Code”). V tomto módu se uživatel dostane pouze k vybraným aplikacím. Můžete si tak nastavit seznamy programů pro různé situace, nebo vytvořit omezený profil pro případ, že telefon někomu půjčíte k prohlédnutí.

Odemykání telefonu LG G3 skrze KNOCK Code

Telefon LG G2 přišel s odemykáním obrazovky pouhým poklepáním na displej (“Knock ON”). Výrobce si tak mohl dovolit přesunout tlačítka pro rozsvěcení/zhasínání displeje respektive probouzení/uspávání telefonu na zadní stranu. Další verze “odemykání poklepáním” již přichází se vzory, takže k odemknutí telefonu nestačí jen poklepat na obrazovku, ale je nutné “vyťukat” předem definovaný obrazec složený ze tří až osmi klepnutí. Celkem je k dispozici více než osmdesát tisíc kombinací, čímž by měla být zaručena bezpečnost.

Zdroje: Android Headlines, Phone Arena.

 

Komentáře

Gugu

Gugu

z aplikace
10.6.2014 10:12

Telefon je to super a má super vychytávky, ale ten displej je horší, jak lg g2. Mám přímé srovnání, byl jsem ho odzkoušet v alze s mým lg g2.

defaultid

defaultid

10.6.2014 10:58

skoro dokonalý telefon :) knock code, guest mode, to jsou prostě killer features..

prototypee

prototypee

10.6.2014 11:09

Gugu jak jsi ty displaye srovnaval???

Gugu

Gugu

z aplikace
10.6.2014 11:43

Při stejným jasu jsem nahrál app lcd test a porovnával barvy. Pak stejný obrázek a zase koukal na oba displeje. Je tam znatelný rozdíl. Ani černá není tak černá. Kromě toho to je vidět i bez přímýho porovnání. Lg g2 mám od začátku, co šel do prodeje a jeho displej znám. Jak jsem chytl g3, tak je to poznat. Ale netvrdím, že je to katastrofa, jen říkám, že je prostě horší. Ne, že je špatnej. Není.

BackPa

10.6.2014 11:54

Já si počkám až na vlastní zkušenost :D

Ivo Rundt

z aplikace
10.6.2014 14:48

Jako čerstvý majitel LG G pad 8.3 (vím, píše se tady o LG G 3), musím konstatovat, že odemykání a zamykání displeje poklepáním je hodně návykové. Tablet má i quest mode, ale když jsem tento mód nastavil pro syna mého kamaráda (povoleny byly jen určité hry), tak se stávalo, že hry “padaly”. Pod mým “účtem” vše fungovalo. Každopádně tyto vychytávky jsou super. Samsung ale byl tuším první, kdo přišel s možností “více” oken, aspoň u své SG4 toto využívám už dlouho. Bohužel u Samsungu mě štve, že toto nefunguje u všech aplikací ale jen u některých.

Register

register 0

z aplikace
10.6.2014 15:10

Nevíte někdo o aplikaci co by umožnila knock code nebo dual Window?

smrt28

smrt28

10.6.2014 16:17

nevite jak moc bude G3 root friendly?

Samuel

Samuel

10.6.2014 16:59

Máte prehodení knock code a keyboard ;)

cardi

11.6.2014 4:39

Maji o neco lepsi zvladnuto dual window nez S4rka nebo se mi to jenom zda, to co zkousi na videu jsem zkousel na me S4ce, ale maji to lepe vyreseno aspon to sdileni do druheho okna .)

Michael D.

Michael D.

13.6.2014 13:21

Na Knock mode je potřeba úprava kernelu. Na dual windows zase Framework. Zatím nevím o žádné aplikaci, co by šlapala všude.

RSS (komentáře k článku)