LG G2 oficiálně představena – technické specifikace, fotky, video!

lg-g2-ico

Již nějakou dobu jsou známy specifikace nového mobilního telefonu od společnosti LG. Nyní se však již nejedná o spekulace, ale vše se pohybuje zcela čistě v oficiální rovině. LG se již delší dobu pohybuje ve stínu ostatních výrobců mobilních zařízení a podléhá dlouhodobé skepsi obrovské základny uživatelů. Změní tato novinka pohled na celou společnost? Jak si obstojí ve velmi silném konkurenčním boji? To se ukáže až s odstupem času, nyní je na podobné závěry ještě velmi brzy. Můžeme se ale detailněji podívat na průběh představení a přehled inovací, které LG přináší v nadcházejícím modelu LG G2.

Oficiální specifikace:

 • Displej – 5,2palcový True HD-IPS s rozlišením 1080 x 1920 pixelů
 • Procesor – 2.26GHz Qualcomm Snapdragon™ 800
 • Paměť RAM – 2GB LPDDR3 800MHz
 • Vnitřní úložiště – 32/16 GB bez možnosti SD karty
 • Konektivita – Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 4.0, NFC, microUSB v2.0, Infračervený port, HSDPA, 42 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps; LTE, Cat3, 50 Mbps UL, 100 Mbps DL
 • Fotoaparát – 13MP zadní fotoaparát + 2,1MP přední fotoaparát, který dokáže natáčet 1080p video
 • Baterie – 3000 mAh, nevyměnitelná
 • Operační systém – Android 4.2.2 Jelly Bean
 • Rozměry – 138.5 x 70.9 x 8.9mm
 • Dodávané barevné provedení – Bílé/černé

LG G2 je zcela první zařízení, které bylo vydáno v sérii s označením “G”. V této nové sérii budeme vídat prémiové přístroje, které slibují inovace v oblasti designu, prémiových funkcí a intuitivního ovládání.

lg-g2

Kde jsou ovládací prvky?

Pokud blíže prozkoumáte představenou novinku, tak zjistíte, že postrádá jakékoliv ovládací prvky na přední a postranní straně telefonu. Nově se všechno přesunulo na zadní stranu zařízení, přímo pod fotoaparát. LG tak učinilo kvůli mnoha studiím, které se zaměřily na velikost telefonu a dostupnost ovládacích prvků. Podle studie byla většina tlačítek nedosažitelných jednou rukou, kterou zároveň držíme přístroj. Prvky tak byly přesunuty na zadní stranu, kde by měly být pohodlně dostupné. Díky této novince drží společnost LG prvenství na celém světě, prozatím se totiž jedná o jediný telefon s takto umístěnými tlačítky.

LG si tímto krokem slibuje kromě pohodlnějšího ovládání také menší počet rozbitých telefonů při snaze změnit hlasitost během telefonního hovoru. Osobně jsem snad ještě nezažil událost, která by vyústila v pád mobilního telefonu při snaze o zesílení, či zeslabení telefonního hovoru.

g2-processed-phil-42

Funkce zadního tlačítka

Zadní tlačítko se ve skutečnosti skládá celkem ze tří ovládacích prvků, kterými jsou dvě tlačítka pro ovládání hlasitosti telefonu a uprostřed ukrytého tlačítka pro odemykání a zamykání displeje. Základní funkce těchto tlačítek snad není třeba hlouběji rozebírat, zaměříme se však na jejich speciální funkce. Při delším podržení tlačítek, které slouží k ovládání hlasitosti se spustí buďto aplikace QuickMemoTM, která slouží k vytváření poznámek, nebo se aktivuje aplikace Fotoaparát.

Pokud máte obavy, že vám telefon mnohdy může ležet na zádech a vy tak nebudete mít přístup k odemykacímu tlačítku, tak se nemusíte ničeho obávat. LG do zařízení implementovalo funkci KnockON, díky které postačí dvakrát poklepat na displej a ten se automaticky odemkne.

Jsem velmi zvědavý, jak si LG poradilo s nechtěnými dotyky. Telefon by se nám totiž mohl velmi jednoduše odemknout v kapse a to ať už dvojitým poklepáním, nebo velmi jednoduchým zmáčknutím odemykacího tlačítka v kapse od kalhot. Představte si situaci, kdy máte telefon v kapse a v autobuse si na něj omylem položíte ruce. Tím zmáčknete odemykací tlačítko a co se nestane? Na praktické zkušenosti si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Stabilizace obrazu při fotografování

LG přichází s novinkou i v oblasti fotografování. Zařízení je vybaveno tzv. “Optical Image Stabilizer“, zkráceně OIS. Jedná se o funkci, která má na starosti stabilizaci obrazu a slibuje tak absenci rozmazaných fotografií a celkový dojem lepší ostrosti. Společnost LG však není jediná, která danou funkci používá. Je ale první, která funkci implementovala do 13MP fotoaparátu v mobilním telefonu.

g2-processed-phil-21

Další vychytávky z dílny LG

 • Answer Me – Automaticky zvedne telefonní hovor při snižování hlasitosti a přiložení k uchu
 • Plug & Pop – Vyskakovací okno s rozšířeným nastavením při zapojení USB kabelu či jiného příslušenství
 • Text Link – Jednoduchý výběr části textové zprávy a uložení informace do map, poznámek, webového prohlížeče, atd.
 • QuickRemote – Funkce ovládání spotřební elektroniky skrze infračervený port
 • Side Aside – Poskytuje pohodlné přepínání aplikací skrze gesto přejetí třemi prsty z jedné strany na druhou
 • Guest mode – Mód, který využijete při zapůjčení zařízení cizí osobě. Dovolí vám zobrazení pouze selektivních informací

Video: 

LG G2 hands-on | Engadget

LG G2 hands-on | Engadget

 

Galerie:

g2-processed-phil-47

 

Co říkáte na nově představený telefon? Zaujala vás společnost LG?

Zdroj: AndroidCentral

 

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)