Znáte levný Xiaomi soundbar k TV? Připojíte ho k mobilu ale něco mu chybí

Soundbar Xiaomi

Moderní televizory nabízí stále lepší zvukový projev, ale pro opravdové vychutnání filmových trháků jim něco chybí. Mezi nejjednodušší volby, jak vylepšit zvuk u TV je soundbar. A dneska pro vás máme tip na levný soundbar od Xiaomi.

Co je to soundbar?

Soundbar je speciální tenký reproduktor, který je určený k umístění před případně pod televizor. Uvnitř něj se nachází několik reproduktorů, díky čemuž obsáhne širší zvukové spektrum a některé nabízí dokonce prostorový zvuk. Některé soundbary jsou také doplněné tzv. subwooferem, který se stará o výraznější hluboké tóny – basy. Dříve nabízely soundbary také možnost připojení USB flashky pro přehrávání filmů a také chytré funkce. Toto již naleznete ve většině televizorů, a tak se nich staly především zařízení produkující pouze zvuk.

Jaký je soundbar od Xiaomi?

Xiaomi je známé svým širokým portfoliem a proto nikoho nepřekvapí, že v něm nalezneme i soundbar. Ten je zaměřený především na nízkou cenu a jednoduchost. Xiaomi vyrábí soundbar pouze v světle šedé barvě, což je trošku škoda, ale světlé barvy jsou pro Xiaomi typické. Na přední straně naleznete pouze tkaninu kryjící reproduktory. Na horní straně jsou tlačítka pro regulaci hlasitosti a také tlačítka pro výběr vstupu zvukového signálu. Ze vstupů si můžeme vybrat mezi Bluetooth, optikou, 3.5mm jackem, klasickými stereo cinchy a digitální cinchem. U moderních televizorů nejčastěji využijete optiku a nebo Bluetooth, díky kterému může soundbar Xiaomi sloužit také jako externí reproduktor pro mobil.

Kvalitní zvuk a nízká cena

Ačkoli soundbar od Xiaomi nemá v balení subwoofer, nabízí dle testů velice solidní podání hlubokých tónů. Z celkem 8 reproduktorů jsou totiž 4 pasivní basové zářiče a celkový výkon je 40W. Samozřejmě nemůžeme srovnávat tento kousek se soundbary od Samsung nebo LG se subwooferem, který dokáže rozohnit sousedy. Soundbar od Xiaomi je ovšem naladěn tak, abyste o basy nepřišli. Díky použití celkem 8 reproduktorů je také tento soundbar velice chválen za skvělý zvukový rozsah, díky kterému vás více vtáhne do děje oblíbeného filmu. Cena soundbaru Xiaomi je v porovnání s konkurencí opět velice nízko, v zahraničních eshopech ho seženete za cenu od 91USD (2 000kč).

Využíváte soundbar k vaší TV?

Zdroj: Gearbest.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)