TOPlist

Lenovo Vibe X3 a A7010: TOP model a levnější derivát přicházejí do ČR

Lenovo_VIBE X3_03

Společnost Lenovo na náš trh uvedla hned dvě zajímavé novinky v podobě smartphonů Lenovo Vibe X3 a A7010. Zatímco druhý jmenovaný již podle názvu dává tušit svou příslušnost k dostupnějším zařízením, Vibe X3 se stává novým nejvybavenějším chytrým telefonem tohoto čínského výrobce. Oba telefony přitom nabídnou podobný design a například čtečku otisků prstů na zádech. Hlavní rozdíly pak lze najít především „pod kapotou“.

Lenovo Vibe X3

Lenovo Vibe X3 představuje v současnosti nejvybavenější model tohoto výrobce na našem trhu. Dle označení se sice jedná o nástupce loňského „vrstveného“ smartphonu Vibe X2, oproti němu však není tolik zaměřen na styl. Zatím nám není známo, jestli má Vibe X3 představovat novou vlajkovou loď společnosti, nebo zda Lenovo plánuje nějakého nástupce své loňské vlajkové lodě, kterou byl 6″ obr Vibe Z2 Pro.

Lenovo_VIBE X3_01

Lenovo se u tohoto modelu chlubí, že se jedná o vůbec první telefon na světě, který nabídne dva přední reproduktory s technologií Dolby Atmos (dříve byla tato technologie spjata výhradně se sluchátkovým výstupem). Telefon dle výrobce obsahuje také 32bit DAC (digitálně analogový převodník), díky čemuž by měl v kombinaci s kvalitními sluchátky poskytnout solidní hudební přednes. Potěší také použití kovového rámu.

VIBE X3_Hero_02

Z hardwarových specifikací pak stojí za zmínku především procesor Qulacomm Snapdragon 808 podpořený 3 GB operační paměti RAM. Dostatečnou výdrž na jedno nabití by měla zajistit baterie s kapacitou 3 500 mAh.

Lenovo Vibe X3 specs 1 Po kliknutí se dostanete do našeho katalogu

 • Displej: 5,5'' IPS LCD, 1920x1080
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 808
 • RAM: 3 GB
 • Fotoaparát: 21 MP
 • Úložiště: 32/64 GB
 • Baterie: 3500 mAh

Lenovo A7010

Pod označením Lenovo A7010 se u nás začíná prodávat zařízení v Číně představené jako Lenovo Vibe X3 Youth. Oproti svému dražšímu příbuznému sice nenabídne takovou výbavu, to ale neznamená, že nemá čím zaujmout. Přítomny jsou například opět stereo reproduktory na přední straně s podporou Dolby Atmos. O výkon se v tomto případě stará osmijádrový MediaTek MT6753 a 2 GB RAM. Výrobce chválíme, že i u levnějšího modelu použil 5,5″ IPS displej s FullHD rozlišením. Baterie má v tomto případě nepatrně nižší kapacitu a to 3 300 mAh.

Po kliknutí se dostanete do našeho katalogu Po kliknutí se dostanete do našeho katalogu

 • Displej: 5,5'' IPS LCD, 1920x1080
 • Procesor: Mediatek MT6753
 • RAM: 2 GB
 • Fotoaparát: 13 MP
 • Úložiště: 16 / 32 GB
 • Baterie: 3 300 mAh

Ceny a dostupnost

To hlavní na závěr. Obě zmíněné novinky od Lenova již můžete na našem trhu běžně zakoupit. Cena vybavenějšího Vibe X3 přitom byla stanovena na příjemných 12 999 Kč s DPH, zatímco za dostupnější model si Lenovo účtuje neméně sympatických 6 999 Kč s DPH.

Co na novinky na našem trhu v podobě telefonů Lenovo Vibe X3 a A7010 říkáte?

 

Zdroj: TZ, GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)