TOPlist

Lenovo představilo nový tablet. Co čekat od ThinkPad X12 Detachable?

Lenovo představilo nový ThinkPad X12 Detachable

Lenovo tento týden představilo hned několik nových zařízení, mezi nimi je i nový ThinkPad X12 Detachable. Tablet nabídne FHD + IPS displej s velikostí 12.3 palce. Tablet je navíc poháněný poslední generací procesoru Intel i7 vPRO. Výkon zařízení dodává 16 GB RAM, které doplní SSD uložiště o velikost 1TB.

ThinkPad-X12-Detachable-novy-tablet-pro-2021

FHD displej má na zadní straně stojan, který umožňuje tablet postavit a plnohodnotně využít jeho přednosti. Lenovo navíc slibuje kompatibilitu s pery Lenovo Precision Pen a Digital, které uživateli umožní skicovat či dělat poznámky za pomoci digitálního pera. Tablet by měl být doslova „ultratenký“,  jeho hloubka je prý méně než 9 mm. Lenovo říká, že tablet je nejen tenký, ale i lehký.

Lenovo-ThinkPad-X12-Detachable-poprvé-na-trhujpg

Mezi další zajímavé funkce, které bude Lenovo ThinkPad X12 Detachable umět se řadí Rapid Charge, které za pouhých 60 minut nabije až 80% baterie. Samotná baterie tabletu bude podporovat 65 W nabíjení. X12 nabízí 4G připojení a režim speedy WiFi 6, který umožňuje rychle naskočit na přeplněné veřejné sítě se stabilním připojením k síti a nižší latencí. Co se týče zvuku, aplikace Dolby Premium na tabletu ThinkPad X12 ruší hluk pozadí. Samotné video Lenovo tabletu zajišťuje přední fotoaparát s rozlišením 5 MP. O zadní fotoaparát se postará  8 MP. Lenovo uvede table se na trh dostane již tento měsíc s počáteční cenou $1,149.

Jak se tablet líbí Vám?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)