Budoucnost tabletů podle Lenova: Střed chytré domácnosti a informační tabule

lenovo smart tab

Ještě pár let dozadu jsme mohli vidět velké množství Android tabletů. Téměř každý výrobce měl několik modelů k dispozici. V poslední době to ale již neplatí. Místo toho se začínají do popředí dostávat produkty chytré domácnosti. A toho se pokusí využít společnost Lenovo. Nový tablet Smart Tab se může proměnit v chytrý informační displej pro ovládání domácnosti.

Lenovo Smart Tab: Tablet se zajímavým dokovacím systémem

K dispozici budou rovnou dvě verze tohoto tabletu. Displej má velikost 10,1 palce a rozlišení 1920 x 1200 pixelů. O výkon se v obou případech stará Snapdragon 540 a běží na Androidu 8.1 Oreo. Přímo v balení je i speciální dokovací stanice. Pokud do ni tablet připojíte, aktivuje se Amazon Alexa a tablet se promění v chytrý displej. Podobně jako třeba Google Home Hub.

lenovo-smart-tab-chytry-displej-tablet

Levnější verze tabletu má 2/3 GB paměť RAM a 16/32 GB úložiště. Na přední straně jsou stereo reproduktory, 2 MPx selfie kamera. Zadní strana má 5 MPx fotoaparát. Baterie má kapacitu 4 850 mAh. Cena tohoto tabletu je 199 dolarů, v přepočtu s DPH cca 5 500 Kč.

Dražší verze je k dispozici s 4GB RAM a 64GB vnitřní pamětí a rovněž i mnohem větší baterií. Má kapacitu 7 000 mAh. Zároveň má celkem 4 hlasité reproduktory i čtečku otisků prstů. Přední selfie kamera má 5 MPx, zadní fotoaparát 8 MPx. Za tento dražší model zaplatíte 299 dolarů. V přepočtu cca 8 200 Kč. K dispozici budou oba tablety na konci ledna. A to například přes stránky Amazonu, takže by neměl být větší problém je koupit i v Česku.

Jedná se podle vás o dobrý nápad, jak využít Android tablety?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)