Telefon, nebo monstrum? Lenovo Phab Plus s 6,8″ displejem je tu

Lenovo-Phab-Plus_31

Společnost Lenovo sice plánuje začlenit svou mobilní divizi pod značku Motorola, kterou vlastní již od loňska, než k tomu však dojde, stihne na trh uvést ještě celou řádku telefonů ryze vlastního návrhu. Jednu z takových novinek v nabídce tohoto čínského giganta představuje phablet Lenovo Phab Plus, který se snaží svézt na vlně popularity telefonů s velkou úhlopříčkou a dopomoci mu k tomu má výbava telefonů střední třídy spolu s tenkým tělem využívající kovovou unibody konstrukci. Zařízení bylo prozatím představeno pouze pro čínský trh.

lenovo phab plus 2

V případě Lenovo Phab Plus je však na místě otázka, zda jej vzhledem k úhlopříčce displeje 6,8″ stále ještě řadit k phabletům, či by si toto zařízení již zasloužilo označení „telefonující tablet“. Použitý displej nabízí FullHD rozlišení díky němuž nabídne jemnost 324 ppi (pixelů na palec). Výkon v tomto případě obstarává 64bit osmijádrový Qualcomm Snapdragon 615 s grafikou Adreno 405 a 2 GB operační paměti RAM. Interní úložiště nabídne kapacitu 32 GB a je dále rozšířitelné o microSD karty do velikosti až 64 GB. Zařízení nabízí také podporu dvou SIM karet, pro osazení druhé karty se však musíte vzdát rozšířeného úložiště o microSD kartu. Přítomna je rovněž podpora LTE, ta v případě čínské varianty zahrnuje pásma 1800 / 2100 / 2600 MHz, není však vyloučeno, že pokud se Lenovo Phab Plus dostane i do Evropy, obdrží i podporu dalších evropských LTE pásem. Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 13 MPx, objektiv ze soustavy 5 čoček a o světelnosti f/2.2, za špatného světla mu bude pomáhat dvojice tónových LED diod. Přední kamerka nabídne rozlišení 5 MPx. Lenovo Phab Plus nebude ošizeno ani o softwarové rozšíření Dolby Atmos, které při přehrávání videa propůjčí zvuku ve sluchátkách prostorový efekt. Použitá baterie nabídne kapacitu 3500 mAh, rozměry zařízení činí 186,6 x 96,6 x 7,6 mm a hmotnost se ustálila na 220 gramech.

lenovo phab plus

Lenovo Phab Plus se do prodeje na domácím trhu dostalo ve čtyřech barevných variantách – stříbrné, šedé, tmavě modré a růžové. V číne si výrobce za svůj přerostlý phablet účtuje ne zrovna skromných 2599 juanů (cca 9800 Kč), uvidíme za kolik a zda vůbec se Lenovo Phab Plus podívá i na náš trh.

Uvítali byste Lenovo Phab Plus na našem trhu?

 

Zdroj: PhoneArena.com, FoneArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)