Lenovo Legion Duel 2 oficiálně: 2x USB-C, vlajkové parametry i RGB

lenovo legion 2 duel

Lenovo představilo oficiálně herní telefon s názvem Legion Duel 2. Tuto řadu firma odstartovala v loňském roce a nyní tak přichází nástupce s vlajkovými parametry a poměrně zajímavým hardwarem. Pojďme se na něj tedy podívat.

Lenovo Legion Duel 2 oficiálně

Přední stranu telefonu pokrývá 6,92″ AMOLED displej s rozlišením 2460 x 1080 pixelů, podporou HDR10+ a 144 Hz obnovovací frekvencí. Maximální jas dosahuje hodnoty 1300 nitů, což je velmi dobrá hodnota a potěší také absence jakéhokoliv průstřelu či výřezu. Selfie kamerka je totiž vysouvací. Samozřejmostí jsou stereo reproduktory nebo ultrazvukové snímače na bočním rámu, které mají nahradit tlačítka z gamepadů. Na zadní straně se pak nachází dvě tlačítka, která si můžete přizpůsobit k obrazu svému.

nový herní telefon lenovo

Zadní strana Legion Duel 2 je ale zajímavá v mnoha dalších aspektech. Kamery se totiž nachází uprostřed ve skleněném ostrůvku vedle RGB loga Legion a nechybí ani chladící ventilátory. Fotoaparáty zůstávají totožné jako u původního modelu. Jde tedy o 64 MPx hlavní a 16 MPx ultraširoký snímač. V útrobách telefonu se o chlazení starají dva ventilátory nasávající horký vzduch, který jde následně přes měděný chladič a následně ven.

O výkon se stará samozřejmě Snapdragon 888 v kombinaci s 12, 16 či 18 GB operační paměti RAM a 256 či 512 GB úložištěm. Baterie má celkovou kapacitu 5 500 mAh a podporuje 65 W nabíjení. Jenže USB-C porty jsou v telefonu hned dva a pokud se rozhodnete využít oba, zvýší se výkon na 90 W a telefon tak dobijete za 30 minut. Softwarem je pak nadstavba Lenovo ZUI 12.5 postavená na Androidu 11. Základní verze telefonu vychází na 799 EUR, což je asi 20 700 korun. Do Evropy se dostane v květnu.

Jak se vám telefon líbí?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)