Menu

Chybí vám legendární hra Civilizace na Androidu? Vyzkoušejte novinku Rise of Civilizations

Civilizace je právem považována za jednu z nejlepších her historie. Bohužel je spojená hlavně s PC, i když svým stylem je skvěle určená i pro dotykové displeje. To můžeme vidět i u posledního dílu Civilization 6, který se dostal na konkurenční systém iOS. Na Androidu si musíme vystačit se starší a zjednodušenou verzí s názvem Civilization Revolution 2. Druhou možností je hra Rise of Civilizations, která se původní hrou značně inspiruje.

V Rise of Civilizations můžete hrát za celkem 8 frakcí

Pokud jde o počet států, za které můžete hrát, tak je jich zatím k dispozici 8. Nechybí Řím, Španělsko, Japonsko nebo třeba Velká Británie. Jakmile si vyberete svůj stát, začíná vaše tvorba civilizace. Můžete být agresivní a vyhrát díky válkám, můžete obchodovat, politikařit atd. Zkrátka vše, na co jsme zvyklí i z klasické Civilizace.

Svět je rozdělen do regionů. Nechybí ani známé osobnosti historie, které jsou zde jako komandéři. Řím má například Julia Ceasara, Japonsko pak Kusunoki Masashigeho, což byl slavný samuraj. Celkově je k dispozici 27 hrdinů.

Hlavním rozdílem oproti Civilizaci je to, že se nejedná o singleplayer hru, ale online. Vaším soupeřem tak není počítač, ale ostatní hráči. To má řadu výhod, ale i nevýhod. Tu největší nevýhodu však vidíme v tom, že hra se dá zdarma stahovat z Google Play a obsahuje dodatečné nákupy za reálné peníze.To ve zkratce znamená, že hráči si můžou koupit výhodu za reálné peníze. Oficiální globální spuštění se plánuje na 21. září, nicméně my jsme jeden z mnoha trhů, kde byla hra spuštěna předčasně. Hru si již nainstalovalo více než milion hráčů a průměrné hodnocení se drží na výborných 4,6 bodech z 5.

Rise of Civilizations
Rise of Civilizations
Developer: Lilith Games
Price: Free+

Vyzkoušíte Rise of Civilizations, nebo hrajete jiné strategie inspirované Civilizací?

Zdroj: droidgamers.com

 

Komentáře

Libb

Libb 77

18.9.2018 13:52

Civilizu jsem zkoušel hrát online a je to šílené. Byli jsme v jedné učebně a stejně jsme to nedohráli. Někoho to přestalo bavit a odešel, po čase se navíc kola hrozně protahovala a začalo to být hodně nudné. Za mě jedině hra proti počítači.

Uni

uni -226

18.9.2018 14:25

Libb: Podobně HOMAM. Ale to je prostě úděl daného. Na toto jsou vhodné realtimovky, ne tahovky no.

RSS (komentáře k článku)