Máme se těšit na kvalitnější hovory přes Bluetooth sluchátka

kvalitnější hovory Bluetooth sluchátka SWB Super Wideband swb

Telefonické hovory vedené přes Bluetooth sluchátka nejspíš budou mít co nevidět mnohem kvalitnější zvuk. Po dlouhém období, kdy se audio inženýři věnovali zejména kvalitnějšímu poslechu hudby nebo co nejlepší aktivní filtraci okolního hluku (ANC), nejspíš hodlá Google sáhnout na výbavu Bluetooth technologie v Androidu. Známý analytik Mishaal Rahman v kódu AOSP zjistil, že do systému míří podpora Super Wideband Speech (SWB), tedy širšího frekvenčního spektra pro přenos zvuku při hovorech. Spadat má do hands-free profilu HFP.

 

Zařazením této technologie se rozšíří rozsah kmitočtů reprodukovaných prostřednictvím hands-free zařízení. Standard současně používaný v Android pochází z verze HFP v1.6 a je v telefonním průmyslu známý jako Wideband. Komerčně se mu říká i HD Voice. Pokrývá frekvence od 50 Hz do 7 kHz prostřednictvím speciální verze kodeku SBC nazvané mSBC.

V dohledné době by měl ovšem nastat upgrade z aktuálního HFP v1.8 na HFP 1.9, kde bude právě i kvalitnější SWB. Super Wideband Speech by měl za použití kodeku LC3 frekvenční rozsah roztáhnout až na 50 Hz – 14 kHz, takže bude mnohem blíže pásmu, které je běžné například pro poslech hudby (20 Hz – 20 kHz). Nové HFP 1.9 je v tuto chvíli ve fázi návrhu finální podoby.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám nyní volá přes Bluetooth sluchátka?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)