Aplikace Kuki TV a Nvidia Shield je ideální kombinace pro sledování televize

Kuki TV

Minulý měsíc proběhlo oficiální oznámení služby Kuki TV pro konzoli Nvidia Shield TV. Toto spojení přináší první velký krok pro Android TV v Česku a naznačuje, jak by se mohla v budoucnosti nahradit kabelová televize.

Díky Kuki TV můžete sledovat na Shieldu plnohodnotnou televizi

Kuki TV již nějaký ten pátek existuje, v této době službu streamované televize přes internet využívá více než 80 tisíc lidí. Hned z několika důvodů by toto číslo mohlo brzy narůst. Pozemní vysílání přes standard DVB-T se pomalu ale jistě blíží ke svému konci, některé programy se začnou vypínat již v příštím roce. To sebou nese několik problémů.

kuki nvidia

Přechází se na DVB-T2, kde nastává problém s tím, že mnohá zařízení nepodporují tento nový standard digitálního vysílání. Set-top-box nebo televize musí mít přímo uvedenou podporu pro DVBT-T2 a formát HEVC, ve kterém se budou programy šířit. Lidé tak budou řešit problém, jestli koupit novou televizi nebo set-top-box s podporou nového standartu. Díky tomuto přechodu se ale otevírají vrátka pro internetové televize, jako je právě Kuki, které již nabízí plnohodnotné sledování televize.

Televize s výhodami jen s pomocí internetu?

Kuki TV funguje přes internet, odpadají tedy všechny potřebné antény, kabely a smlouvy s poskytovatelem. K fungování tedy stačí internet a zařízení s podporou Android TV. Některé televize od značek Phillips nebo Sony mají Android TV zabudované, dále je to například to právě konzole Nvidia Shield TV, na které jsme službu Kuki testovali.

To, že služba funguje přes internet, přináší několik výhod. Nemusíte řešit problémy s laděním kanálů, špatným signálem, nebo třeba špatně synchronizovaným zvukem. Dalším plusem je, že Kuki TV se váže na zařízení. Takže pokud třeba máte na chalupě internet, stačí sbalit Shield TV a bez problémů si můžete pouštět televizní programy mimo domov. Samozřejmě to má i jednu nevýhodu, pokud vám vypadne internet, tak nebudete mít přístup ani k televiznímu vysílání.

Kuki (1)

Jelikož se jedná o internetovou televizi, najdeme v ní také samozřejmě  výhody jako je možnost pozastavit vysílání, posunout se v čase zpátky, nahrát si pořady, uchovat je v cloudu apod.

S internetovou televizí jste pány svého času

Doba se posunuje dopředu, a to platí i u televizního vysílání. Máme zde služby jako Netflix, YouTube nebo Stream, které mají oproti klasickým televizím velkou výhodu v tom, že jejich obsah můžou uživatelé přehrát v době, jakou si oni sami zvolí. To u klasické televize není možné, a například kvůli tomu, že nestíhají pravidelně sledovat pořad ve stejný čas, tak se na televizi přestávají dívat úplně.

S Kuki můžete sledovat pořady podle vašeho volného času. Dostupné jsou ve výchozím stavu dva dny zpátky, pokud si je nahrajete, tak vám na osobním cloud účtu zůstanou celý týden. Existuje i položka seriály, kde najdeme několik desítek seriálů k přehrání na mnohem delší dobu než týden. To má další výhodu v tom, že pokud někde budete muset odběhnout, stačí stopnout přehrávání a bez problémů se k němu můžete vrátit později, a to i třeba na úplně jiném zařízení. Stačí, pokud bude propojeno s vaším Kuki účtem.

Kuki TV je na Shieldu opravdu rychlá

Nyní už ale k samotné aplikaci, o které zástupci z Nvidie říkali, že je na Shield TV bleskově rychlá. Jejich slova musíme jednoznačně potvrdit. Pokud bychom to měli srovnat s aplikací pro telefony a tablety, tak se to téměř nedá provést. Ať už je to výběr kanálů, spouštění nahrávání, spouštění seriálů, tak je vše rychlé. A to jsme při testování neměli k dispozici ani nějaký rychlý internet, ale pouze zhruba 6 Mb/s. Kvalita streamovaného obsahu pak záleží na rychlosti, automaticky se bude přizpůsobovat. Přímo aplikace pro Android TV má výhodu v tom, že podporuje obraz v obrazu, prostorový 5.1 zvuk a možnost volby odlišných zvukových stop nebo titulků.

NVIDIA Shield TV (2017)

NVIDIA Shield TV (2017)

  • Rozměry 159 x 98 x 26 mm
  • Hmotnost 250 g
  • Konektivita Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, ethernet
  • Baterie ne
  • Zvýšená ochrana ne
  • Ostatní HDMI, USB 3.0, dva ovladače

S podporou Kuki se z Shieldu stává plnohodnotné multimediální zařízení, kde najdete televizi, seriály, hudbu i hry. Bohužel je s tím spojeno i to, že trochu zaostává ovládání, kdy se přímo v Kuki pomocí multimediálního ovladače neorientuje tak dobře. Částečně se to dá vyřešit tím, že se Kuki TV propojí s tzv. Aktivními kanály od Googlu. Tato aplikace je lépe uzpůsobena na ovládání přes multimediální ovladač, nicméně nemá všechny funkce ze samotné aplikace, takže například pro nahrávání pořadu se musíte přepnout do Kuki. Samotné službě a aplikaci Kuki se ještě budeme věnovat v samostatném testu, který vyjde již brzy.

Kuki se Shieldem nyní výhodně

Díky spuštění aplikace na Nvidia Shield TV nyní probíhá akce, kdy každý zákazník, který si do konce června nebo vyprodání zásob zakoupí na Alza.cz konzoli Shield, dostane do konce roku balíček Kuki větší. V něm najdete celkem 30 kanálů a dalších 30 si budete moct zvolit podle toho, co vás baví. Tento balíček normálně stojí 400 Kč měsíčně, pro méně náročné zákazníky je k dispozici také balíček Kuki menší, ve kterém je 15 základních programů a 15 volitelných. Za tuto kombinaci zaplatíte 200 Kč měsíčně. Seznam programů najdete na hlavní stránce Kuki.

Kuki (7)

To jsou základní dva balíčky, k těm se dají dokoupit další bonusové balíčky. Jako třeba možnost pouštět prémiové filmové kanály HBO a Cinemax, nebo třeba možnost nahrávat více pořadů. V neposlední řadě je k dispozici také možnost rozšířit počet zařízení, na kterých se bude Kuki využívat. V základu to je jedno „velké“ zařízení jako TV nebo právě konzole Shield a pět mobilních zařízení.

Kuki 1:0

Plánujete přechod na nějakou internetovou televizi?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)