Který smartphone vládne Číně? Xiaomi si může nechat zdát

Oppo-R9-5-xiaomi-cina

Čína je vůbec nejrozmanitějším místem z hlediska smartphonů. Za posledních několik let výroba levných a kvalitních smartphonů nabrala nepředstavitelných obrátek a asijská země je domovem stovek tuzemských značek. Z těch známějších se nám okamžitě vybaví Huawei, jeho podznačka Honor, Xiaomi, Alcatel, Meizu či zpočátku těžce dostupné OnePlus. Ale která značka a model právě vládne nenasytnému čínskému trhu?

Číně nevládne iPhone 6S ani Xiaomi Mi 5, na vrcholu stojí OPPO R9

Příčky mají v tak přeplněném trhu tendenci častého kolísání, i přesto je úspěch společnosti OPPO zajímavým překvapením. Ve statistice z měsíce června model OPPO R9, též známý pod označením OPPO F1 PLUS, si odnesl celých 5 % a umístil se tak na první příčce. Společnost vede i celkových žebříček výrobců.

cinske-smartphony-tabulka-svet-androida

Oproti červnu 2014, kdy podíl OPPO dosahoval na nejvýznamnějším trhu méně než 2 %, si vede společnost překvapivě dobře. Její nynější vůdčí podíl činí celých 23 %, přičemž za sebou nechává Huawei s 17,4 %, Vivo s 12 %, dále Apple s 9% podílem a nejnižší Xiaomi cifrou za poslední tři roky, která čítá pouhých 6,8 %. Statistiky prodejů jednotlivých modelů a značek jako celku jsou za červen 2016 – s představením dalších modelů všech značek se postavení může značně změnit.

Překvapilo vás prvenství modelu OPPO R9?

Oppo R9 a R9Plus - náhleďák

Zdroj: gsmarena.com

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)