Menu

Pozor na nejdražší krycí sklo pro Galaxy S8. Má mizernou kvalitu

To, že je něco nejdražší, automaticky neznamená, že je to i kvalitní. Velmi dobře to jde nyní vidět u společnosti ZAGG. Ta vydává safírové krycí sklo pro Galaxy S8, které stojí zhruba 1 200 Kč. Jenže nyní v testu úplně propadlo.

ZAGG krycí sklo pro Galaxy S8 moc nepomůže

Když se napíše safírové krycí sklo, očekává se, že dokáže mnohem lépe ochránit telefon než klasické sklo, které máme na telefonech od výrobce. O to více se to očekává od krycího skla, které stojí 1 200 Kč. Bohužel jak nyní ukázal test youtubera z kanálu JerryRigEverything, není tomu tak.

Krycí sklo ZAGG Sapphire Defense Contour stojí 1 200 Kč, přitom má ale kvalitu podobnou normálním sklíčkům za pár desítek korun. V tiskové zprávě se o tomto ZAGG sklíčku píše, že se jedná o kombinaci safírových krystalů, tvrzeného skla a tradiční ochrany displejů. Sice se nazývá safírové sklo, ale ve skutečnosti je pouze „nasyceno safírem“. Což je jen reklamní trik, aby výrobce mohl použít slovo „safírový“ do názvu.

Když se pak podíváme do samotného testu, tak tohle sklíčko má podle Mohsovy stupnice tvrdosti pouze tvrdost 3. Což je podprůměr, většina dnes vyráběných telefonů má přitom displej přímo z výroby chráněn sklem s tvrdostí 6. A pokud by se doopravdy jednalo o safír, tak by se tvrdost zastavila na hodnotě 9. To jde rovněž vidět i na videu výše, kde se porovnává s hodinkami a speciální edicí HTC U Ultra, oba výrobky přitom mají opravdové krycí sklo ze safíru.

Koupili jste si někdy krycí sklo od společnosti ZAGG? Jaké máte zkušenosti?

Zdroj: androidcentral.com, TZ.

 

Komentáře

Viktor_pika

Viktor Špička 1

5.5.2017 15:17

No já koupil jen jejich samoopravnou Shield fólii , která se prodává s aplikačním roztokem .
Vysloveně špatné to nebylo , snad jen mne překvapilo nadměrné kroucení už tak měkké fólie po nastříkání dle návodu …ale ač nakonec fólie nebyla použitelná, přece jen jsem si z toho odnesl poznatek …a to , že i nejlevnější lak na vlasy ve spreji (rozumněj ten bez rozpouštědel) hodně pomůže s bublinami u klasických fólií a to i tam , kde by kvůli nerovnostem v krycím sklíčku byla bublina zcela automaticky.

Uni

uni -70

5.5.2017 15:25

To téma je stále stejné. Ignorovat. Doby poškrábaných displejů stylusem je opravdu pryč….

Renek11

renek11 5

5.5.2017 17:58

Tahle značka je celkově šmejd

Kulichoid

kulichoid 104

z aplikace
5.5.2017 18:56

Spíš mě zajímá, jak tyhle podvody odhalit předem. :-(

Jirka2014

z aplikace
5.5.2017 21:11

Jaké sklo takový telefon😆 to je daň za design.

V6ak

v6ak 15

6.5.2017 7:21

Krycích skel jsem pár už měl, sice ne od společnosti ZAGG, ale jeden závěr z toho mám: Na zahnutém displeji to není zrovna super. Stačí se o snad desetinu milimetru netrefit, sklo se zvlní a brzy popraská. Navíc pod zvlněné sklo se ochotněji dostává prach. To je moje zkušenost na BlackBerry PRIV, na Samsung S8 to bude nejspíš stejné.

Libb

Libb 47

6.5.2017 10:37

To je ten samý člověk, který tvrdil, že Note 7 má taky tvrdost asi tak 3 a pak zjistil, že to škrábe diamantový prach, který mu zůstal na testovacích nástrojích? ;)

anawarr98

6.5.2017 17:15

Nikdy bych si na telefon, za který jsem dal 22000,- nenalepil nějaké sklo, nebo ho navlékl do bumperu. Ano riskuji pád na zem, ale škrábanců se nebojím.

Nyny51

6.5.2017 18:50

Mě hlavně přijde, že firmy své zákazníky čím dál častěji oblbují a podvádí.

Abkraka_a

AlešA 7

8.5.2017 6:11

S7 FLAT používám bez tvrzeneho skla rok a čtvrt, nosím ho v zaprasenejch montérkách a sklo krom pár mokro škrábání je naprosto ok. Jen menší zářezy po pádu ze střechy auta a marné snahy učit samsung chodit po schodech. Za mě telefon nerozbitný;D alespoň můj kus.
Za tvrzené skla jsem utratil cca 7k vždy buď bylo slepené po straně(což na dotyk bylo otřesné) nebo melo holografickou mřížku, která obtěžoval a zkazila dojem z displeje. A další typ skla kterému chybí od rámečku cca 4mm? Takže když čtu text tak se lámou písmena… navíc ten pocit při dotyku na kraji lcd je super… Děkuji ne. To radši jen filipová pouzdra, ty ale taky nepoužívám, telefon se mi líbí tak proč znej dělat 1,5-3cm cihlu….. Dle mě staci použít z auta tekute nano sterace, pro zesileni oleofobni vrsty.

Abkraka_a

AlešA 7

8.5.2017 6:13

S7 FLAT používám bez tvrzeneho skla rok a čtvrt, nosím ho v zaprasenejch montérkách a sklo krom pár mokro škrábání je naprosto ok. Jen menší zářezy po pádu ze střechy auta a marné snahy učit samsung chodit po schodech. Za mě telefon nerozbitný;D alespoň můj kus.
Za tvrzené skla jsem utratil cca 7k vždy buď bylo slepené po straně(což na dotyk bylo otřesné) nebo melo holografickou mřížku, která obtěžoval a zkazila dojem z displeje. A další typ skla kterému chybí od rámečku cca 4mm? Takže když čtu text tak se lámou písmena… navíc ten pocit při dotyku na kraji lcd je super… Děkuji ne. To radši jen filipová pouzdra, ty ale taky nepoužívám, telefon se mi líbí tak proč znej dělat 1,5-3cm cihlu….. Dle mě staci použít z auta tekute nano sterace což podpoří oleofobni vrstvu;),

Poustevnak Fenixu

8.5.2017 16:47

Ochranu displaye od ZAGG používám už několik let. Tehda mě k tomu dovedlo video, kde mlátil do displaye s folii od ZAGG kladivem a nic se nestalo. Pak folii sundali a display rozbili.
Já na to nemám, abych to testoval na svých mobilech, takže je to pro mě slepá naděje jako z antivirem. Taky mi u něj nenaskakuji červené polachy (snad jen u vědomích autorunu nebo cracku) takže nevím, jestli je antivir tak schopný že mi nic špatného nepustí nebo neschopný, že o špatném neví.
Ale zpět k ZAGG. Na Galaxy S3 jsem si pořídil folii, která byla jakoby že silikonu. Bohužel jak jsem zasouval mobil do kapsy, tak se postupně začala v rozích a krajích shrnovat a lepit na ni prach. Takže jsem ji několikrát v rámci doživotní výměny měnil, což mě stálo necelou stovku za poštovné.
Loni na Galaxy S3 jsem si pořídil od ZAGGu sklo, aby se mi neshrnovalo. Naštěstí v akci za 600.- místo něco přes 1.000.-. Bohužel to byl propadák, protože se lepila proužkem lepidla v krajích a střed byl ve vzduchu nad displayem. Díky tomu šel špatně dotyk a otvorem na repro se pod to dostával prach.
Tak jsem to v rámci záruky vyměnil za folii, která je pevnější než u S3 a zatím se neshrnuje.

Poustevnak Fenixu

8.5.2017 17:42

Oprava : loňské sklo bylo na S7.

Poustevnak Fenixu

8.5.2017 17:43

Oprava: to loňské sklo bylo na S7

Abkraka_a

AlešA 7

8.5.2017 21:48

Koukám taky dvojak;)

RSS (komentáře k článku)