Pozor na nejdražší krycí sklo pro Galaxy S8. Má mizernou kvalitu

krycí sklo pro Galaxy S8

To, že je něco nejdražší, automaticky neznamená, že je to i kvalitní. Velmi dobře to jde nyní vidět u společnosti ZAGG. Ta vydává safírové krycí sklo pro Galaxy S8, které stojí zhruba 1 200 Kč. Jenže nyní v testu úplně propadlo.

ZAGG krycí sklo pro Galaxy S8 moc nepomůže

Když se napíše safírové krycí sklo, očekává se, že dokáže mnohem lépe ochránit telefon než klasické sklo, které máme na telefonech od výrobce. O to více se to očekává od krycího skla, které stojí 1 200 Kč. Bohužel jak nyní ukázal test youtubera z kanálu JerryRigEverything, není tomu tak.

Battle of the Sapphires – HTC U Ultra – Is it REALLY Sapphire?

Battle of the Sapphires - HTC U Ultra - Is it REALLY Sapphire?

Krycí sklo ZAGG Sapphire Defense Contour stojí 1 200 Kč, přitom má ale kvalitu podobnou normálním sklíčkům za pár desítek korun. V tiskové zprávě se o tomto ZAGG sklíčku píše, že se jedná o kombinaci safírových krystalů, tvrzeného skla a tradiční ochrany displejů. Sice se nazývá safírové sklo, ale ve skutečnosti je pouze „nasyceno safírem“. Což je jen reklamní trik, aby výrobce mohl použít slovo „safírový“ do názvu.

Když se pak podíváme do samotného testu, tak tohle sklíčko má podle Mohsovy stupnice tvrdosti pouze tvrdost 3. Což je podprůměr, většina dnes vyráběných telefonů má přitom displej přímo z výroby chráněn sklem s tvrdostí 6. A pokud by se doopravdy jednalo o safír, tak by se tvrdost zastavila na hodnotě 9. To jde rovněž vidět i na videu výše, kde se porovnává s hodinkami a speciální edicí HTC U Ultra, oba výrobky přitom mají opravdové krycí sklo ze safíru.

Koupili jste si někdy krycí sklo od společnosti ZAGG? Jaké máte zkušenosti?

Zdroj: androidcentral.com, TZ.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek