Sony mrhá potenciálem. Kapesní konzole Playstation Portal je omezena na Remote Play a nestojí zrovna málo

playstation herní konzole portal
  • Sony oficiálně představilo konzoli Playstation Portal
  • Je omezena pouze na Remote Play, nepodporuje cloudové hraní
  • V Evropě bude stát přes 5 tisíc

Sony nám v březnu poodhalilo svůj nejnovější přírůstek do rodiny Playstation s označením Project Q. Nyní japonská firma odhalila kompletní specifikace, oficiální název a v neposlední řadě také cenu. Novinka nemá za cíl konkurovat opravdovým handheldovým konzolím, k jejímu používání bude zapotřebí vlastnit konzoli Playstation 5.

Playstation Portal je nová konzole od Sony

Nejprve si pojďme říct, že Playstation Portal, jak zní oficiální název nové „konzole“ využívá k přenosu obrazu pouze službu Remote Play. Samotné zařízení nemá dostatek výkonu ke spuštění her, spoléhat se budete výhradně na vzdálené připojení k vašemu Playstationu 5 (s PS4 si novinka nerozumí) přes Wi-Fi. Konzole nemá žádný šuplík na SIM kartu a nepodporuje ani eSIM, což je velká škoda.

playstation portal konzole

Je důležité poznamenat, že PlayStation Portal umožňuje hrát pouze hry, které máte nainstalované v PS5. Společnost Sony zároveň oznámila, že zařízení nebude podporovat cloudové streamování ze služby PlayStation Plus Premium.

sony playstation portal

Playstation Portal tedy využijete v podstatě jen doma, například v situacích, kdy vám vaše drahá polovička utne hraní na televizi. Pak si můžete vzít handheld do postele nebo na záchod, ale na zahradu (nemáte-li dobré pokrytí) už ne. Pro základní hraní vám bude stačit stabilní Wi-Fi s rychlostí alespoň 5 Mb/s, optimální zážitek dle Sony zajistí rychlost 15 Mb/s.

NEW Playstation Portal Handheld – First Hands On!

NEW Playstation Portal Handheld - First Hands On!

Nový Playstation Portal disponuje 8palcovým LCD panelem s Full HD rozlišením a 60Hz obnovovací frekvencí, ve stejné kvalitě bude možné streamovat hry z konzole – tedy 1080p při 60 snímcích za sekundu. Z ostatní výbavy stojí za zmínku nabíjecí USB-C port, stereo reproduktory a audio jack, bohužel zcela chybí Bluetooth technologie, Sony místo toho vsadilo na vlastní řešení Playstation Link, které má zajistit bezztrátovou kvalitu audia a minimální latenci, podporují ho pouze nová sluchátka Sony Pulse Explore a Sony Pulse Elite.

Handheld se bude prodávat v Evropě za cenu 220 eur, což je přibližně 5 300 korun, japonský gigant však v tuto chvíli nesdělil žádné informace o dostupnosti.

V jakých situacích byste hráli na Playstationu Portal?

Zdroj: Playstation Blog

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)