I Kontakty Google pomohou, abyste nezazdili něčí narozeniny

Kontakty Google narozeniny

Máte i přes všechny různé aplikace, sociální sítě a upomínkovače problém s tím, že zapomínáte na narozeniny či jiná významná výročí? Možná právě pro vás Google implementoval související novinku do základní aplikace Kontakty. Dostane prostor v nedávno přidané kartě Výběry, kterou v tuto chvíli plní například oblíbené, poslední zobrazené či nedávno přidané kontakty. Nově zde budou právě i upozornění na narozeniny.

Contacts
Contacts

V nově vytvořené sekci se bude objevovat jméno kontaktu, odpočítávání k datu narozenin a také tlačítka pro volání nebo odeslání textové zprávy, kdybyste se rovnou chtěli pustit do gratulace. Novinka by měla všem uživatelům postupně nabíhat v aplikaci verze 4.2 a je možné, že pro zobrazení zmíněné sekce bude potřeba mít vyplněné datum narození u určitého množství lidí.

Kontakty Google 4.2 narozeniny ukázka

Zdá se, že Google chce z Kontaktů udělat komplexnější centrum s údaji o ostatních uživatelích a do aplikace implementovat i funkce, které byly doposud k dispozici i jinde. Například připomínání narozenin dělá i Asistent. Třeba takový Kalendář ale ne, což je zvláštní.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak si nyní hlídáte narozeniny vašich přátel?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)