Trendy

Jednoduchý tip: Jak skrýt telefonní číslo pomocí tajného kódu?

jak skrýt telefonní číslo android

Vlastníkem telefonního čísla je snad každý z nás. Existují však situace, kdy se chcete někam dovolat a zároveň chcete nechat vaše telefonní číslo skryté. Ve většině chytrých, ale i hloupých telefonů je postup pro skrytí čísla velice snadný. V dnešním návodu se tedy mrkneme na to, jak skrýt telefonní číslo pomocí tajného kódu skrz CLIR.

Proč skrýt telefonní číslo?

Můžete se oprávněně ptát, k čemu je skrytí telefonního čísla dobré. Těch situací může být několik, ale jednou z nejčastějších je ta, kdy se chcete někam dovolat (typicky třeba na nějakou infolinku) a zároveň nechcete, aby vám volala firma zpět.

Typický příklad – voláte do nějakého velkého autobazaru, protože se vám líbí vůz. I přestože se nakonec rozhodnete si auto nekoupit, nebo se na něj ani nepřijet mrknout, existuje velká šance, že vám budou chtít volat pracovníci z call centra zpět a lákat vás na jiné nabídky vozů. Pokud si však skryjete vaše telefonní číslo, nebudou na vás mít žádnou „stopu“, tím pádem vás nemohou obtěžovat. Jedním dechem je ale potřeba dodat, že se telefonní číslo skryje pouze volanému, nikoliv operátorovi. Takže pokud provedete cokoliv v rozporu se zákonem, bude pro operátora i policii velice jednoduché vaše telefonní číslo zjistit.

Jak skrýt telefonní číslo pomocí tajného kódu?

Pro skrytí telefonního čísla stačí před číslo, na které chcete zavolat přidat kód „#31#„. Pokud tedy budete chtít volat na telefonní číslo 123 456 789, v číselníku zadáte: „#31#123456789“ a vytočíte číslo. Druhé straně zůstane to vaše skryté a místo něj se zobrazí nápis „Neznámé ID volajícího“.

  1. Otevřete aplikaci Telefon
  2. Zvolte kartu Klávesnice
  3. Před telefonní číslo, na které chcete volat zadejte kód #31#

skrytí telefonního čísla android

Jak trvale skrýt telefonní číslo pomocí tajného kódu?

Výše uvedený postup je vhodný pro jednorázové případy. Pokud ale chcete skrýt vaše telefonní číslo trvale, můžete tak učinit zadáním kódu *31# do číselníku a následným potvrzením. Deaktivaci provedete zadáním kódu #31#.

Tento postup funguje napříč všemi telefony. Je potřeba dodat, že některé Android nadstavby nabízí zapnutí/vypnutí skrytí vašeho ID přímo v nastavení.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Použili jste někdy skrytí telefonního čísla?

Zdroj: T-Mobile

Avatar of Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na telefony s Androidem, na nichž využívá nejčastěji aplikace od Googlu, ale i české výtvory - například Mapy.cz. Kromě smartphonů má slabost pro různé gadgety od všemožných výrobců (třeba Xiaomi). Na poli osobního a pracovního vybavení dává přednost notebookům a počítačům s operačním systémem Windows a řadí se mezi fanoušky procesorů AMD. Je ideální obětí pro akční nabídky a slevy, které takřka denně prozkoumává, ale zároveň se tak snaží pomáhat čtenářům. Má rád chytrou domácnost, v tuto chvíli využívá zejména produkty značky Aqara, Když zbyde čas po tvorbě textů, ponoří se do virtuálních světů, nejradši má ty od CD Projektu, nepohrdne ani kvalitním filmem. Mezi nejpovedenější patří podle něj obecně snímky od Nolana a Tarantina. Další z jeho velkých vášní je fotbal, přičemž srdce mu bije pro Barcelonu v zahraničí a Slavii na tuzemské scéně. E-mail: jakub.karnik@svetandroida.cz více o autorovi

Komentáře (2)